| Coloringthevoid a întrebat:

Hei TPU, stice cineva daca va fi un sezonul 4 din kurohitsuji?
Daca da imi puteti spune despre ce va fi?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu s-a anuntat, dar posibil sa fie.
Cel putin manga-ul inca nu s-a terminat, deci material au.
Book of murder este ova, si are 2 episoade.N-au un rol asa important.E un fel de "10 negri mititei" amestecat cu Kuroshitsuji.
Daca ar incepe si un sezon 4, ar fi vorba despre o alta misiune a lui Ciel.Trebuie sa investigheze disparitia unui elev din cadrul unui liceu renumit, asa ca se va deghiza si el in elev, iar Sebastian va fi profesor acolo.Si la liceul ala a studiat si tatal lui Ciel si apar cateva noi personaje interesante.Ideea e ca dintr-o simpla disparitie, ajunge sa faca descoperiri mult mai serioase.Si reapare un vechi personaj.Un personaj care initial parea inofensiv.
Etc etc, poti citi manga-ul in loc sa astepti pentru sezonul 4 care inca nu e confirmat si care ar aparea peste cel putin un an.

| Coloringthevoid explică (pentru MaliciousDeath):

Amuzant ca am citit ''10 negrii mititei''. Daca exista manga inseamna ca au si material pentru anime...
Mersi pentru raspuns.Dar pacat ca dureaza atat sad

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Apropo,heeei,sa stii ca EU ti-as fi raspuns si daca ai fi avut deja un raspuns castigator doar ca sa-mi etalez simtul dreptatii. xoxo ಠ‿↼

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Darkness13 a răspuns:

Kuroshitsuji Book of Murder, insa nu este chiar un sezon, ci o serie ova, continuare a Book of Circus, eu am citit manga, vrei sa iti povestesc in mare despre ce ar fi vorba, sau nu vrei prea multe spoilare?

| Coloringthevoid explică (pentru Darkness13):

Si eu am citit primele capitole manga dar nu mai mult...
Nu m-ar deranja sa-mi spui happy

| Darkness13 a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Dupa ce toti prietenii lui de la circ au disparut, Snake merge spre conacul Phantomhive, ce in acel timp gazduia o petrecere pentru a prinde un nelegiuit din ordinul reginei, sa afle adevarul, otraveste vreo doi tipi care au fost mai neimportanti pentru mine, dar vina pica pe nelegiuit. Sebastian face pe mortul ca sa afle adevarul, apoi se deghizeaza in detectiv, ca in final Snake sa ajunga angajat al familiei Phantomhive.
Scuze daca tot rezumatul se invarte in jurul lui Snake, dar dupa ce s-a terminat Book of circus m-am chinuit o gramada sa citesc capitolele in engleza doar ca sa aflu ce s-a intamplat cu el...

| Coloringthevoid explică (pentru Darkness13):

Mersi mult.O sa incerc sa o termin si eu sa vad cum e...