| NaLucy a întrebat:

Heii! Imi recomandati ceva anime? Va rog... si sa imi ziceti pe scurt despre ce e vorba si cate episoade are? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Hei
Presupun ca iti place Fairy Tail dupa poza si nume, asa ca o sa iti recomand un alt shounen (adventure si romanace), se numeste Inuyasha. (s1 167 ep + s2 25ep +4 filme) E vorba de Kagome, o fata de liceu, ce este trasa in fantana din curtea ei de catre un demon, se trezeste in era feudala, unde afla ca un juvaier sacru s-a reincarnat in corpul ei. Juvaierul se crapa in mai multe bucati, si Kagome e nevoita sa faca o echipa cu Inuyasha, un semi-demon si sa caute fragmentele inainte sa ajunga in mainile lui Naraku, cel mai puternic demon.
Pe drum, o sa cunoasca foarte multe personaje, si anime-ul devine din ce in ce mai interesant.
Eu ma uit la el acum pentru a doua oara, e mult prea frumos.

Si acum un anime mai scurt, care mi-a placut iarasi foarte mult, se numeste Toradora!
E vorba de Taiga si Takasu, care sunt vecini si colegi de liceu, ajung sa se imprieteneasca si sa dezvolte o atractie unul pentru celalalt in timp ce se ajuta cu crush-urile lor. Are 25 de episoade.

| NaLucy explică (pentru Deleb):

Inuyasha si eu l-am vazut si chiar mi-a placut mult, acum ma uit la full metal panic, dar dupa o sa ma uit si la Toradora pare interesant happy Multumesc oricum happy

4 răspunsuri:
| Miuletz a răspuns:

Tokyo Ghoul: E vorba despre un baiat (de 19 ani cam asa) care e foarte timid si intr-o zi la cafenea intalneste o fata, dupa ce merg putin pe strada fata se transforma in Ghoul (este un fel de monstru care arata ca oamenii dar au ochii negru cu rosu si o arma speciala si mananca oameni dar urasc mancarea noastra pentru ei are un gust oribil in afara de cafea) aceasta incearca sa-l manance dar este ucisa, el se trezeste la spital, ajunge acasa si constata ca toata mancarea are gust ciudat, e foarte bun anime-ul chiar iti sugerez sa te uiti.
The Daily lives of Highschool Boys: cum spune si titlu este vorba de viata unor baietii, care sunt mai "ciudati" acestia au peripetii normale dar amuzante, anime-ul este impartit in mai multe dar cu aceeasi poveste, de exemplu "Horror stories" in care ei povestesc povestii de groaza, e destul de amuzant ti-l recomand
Acchi Kocchi:e vorba despre viata unor elevi, protagonista este o fata cu parul si ochii mov-albastru, caruia ii place de un baiat (Io) si de fiecare data cand o mangaie pe cap ii cresc urechi de pisica (e foarte amuzant anime-ul chiar ti-l recomand)
Chuunibyou:Niste oameni care au Sindromul clasei a 8a, adica cred ca au super puteri, protagonistul este Yuuta, un baiat normal, care a avut chuunibyou, intr-o zi o fata, Rikka, descopera ca si el avea chuunibyou, ea inca avand, si isi incep aventura impreuna cu Dekomori "slujnica " si Nibutani o fosta "preoteasca" care a scris o carte "sfanta" pentru cei cu sindromul clasei a 8 a.
Hyoukatonguerotagonistul este un baiat in liceu, care vede viata in "gri" in timp ce toti o vad in "roz" acesta este timpul de personaj neinteresat si plictisit, sora lui ii propune sa se inscrie intr-un club, acolo se aflau 2 fete si un baiat, una dintre fete, era foarte curioasa, acestia au format un "grup de detectivi" dupa ce au rezolvat un mister (Foarte palpitant si destul de amuzant"
Nyaruko: Este vorba despre un baiat care traia o viata normala pana un extraterestru cu o forma normala (desi putea avea ce forma voia) a aparut, aceasta era un agent si l-a salvat, s-a indragostit de el si acesta o refuza, ei isi gasesc "noi prietenii", o veche "prietena" de a "extraterestrului" care s-a indragostit de ea si un baiat care arata ca...o fata. Acestia 4 au parte de multa aventura (Un anime foooarte amuzant)
Danganronpa: Protagonistul a fost invitat la cel mai bun liceu din lume, unde doar parca 14 persoane puteau intra, liceul se dovedeste a fi un "loc al mortii" scopul este sa omori un coleg si daca reusesti sa-l omori si nimeni nu ghiceste ca esti tu, toti mor si tu primesti tot ceti doresti, dar daca cineva ghiceste, mori (e destul de interesant putin amuzant)
Zero no tsukaima: protagonistaeste o fata, un "magician" intr-o lume paralela, intr-o zi cand acestia trebuiau sa-si aleaga familiari, un baiat din lumea noastra apare ca familiarul ei, acestia ajung sa treaca prin multe aventuri, incepand sa aiba o atractie (e romantic, amuzant si fantasy), 5 sezoane.
Mai am si altele dar ma doare mana happy, bafta si vizionare placuta.

| NaLucy explică (pentru Miuletz):

Hehe,ma uit deja la tokyo ghoul...dar la restul nu, dar o sa ma uit, par interesante happy iti multumesc pentru raspuns happy

| Titantree a răspuns:

Poftim,alege de pe site-ul asta ce vrei:http://www.animekage.com/