| Kediii a întrebat:

Hello! Imi poate sugera cone niste animeuri misto? Adica action+romance+comedy si sa nu aiba prea multe episoade? Sau ceva doar romance+comedy sau ceva de genu " the wallflower"? Funda! Multumesc! ☺♥

2 răspunsuri:
| Aretha a răspuns:

Naruto,e genial laughing
FUNDA

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Inu x boku ss - este vorba despre o fata cu puteri supranaturale care "evadeaza" din sanul familiei pentru a trai singura. Atunci cand ajunge la pensiunea ( sa ii spunem asa ) unde va sta un baiat care pretinde ca o cunoaste de mult timp se ofera sa fie bodyguard-ul ei ( aparent pensiunea gazduia numai oameni cu puteri supranaturale care aveau si ei de asemenea bodyguarzi cu puteri supranaturale ). Fata accepta si asa incepe totul. Baiatul este ca un catelus, gata sa o ajute in orice situatie, mai mult ca un servitor decat un bodyguard ( totusi, e multumit si face toate chestiile alea din propia lui voie )

Bla bla bla, in trecut fata coresponda cu logodnicul ei prin scrisori dar ce nu stia ea era ca acesta isi punea servitorul ( adica baiatul nostru ) sa scrie scrisorile. Deci fata a fost pacalita.
Cand afla cine i-a scris de fapt scrisorile in tot acel timp fata se indragosteste si mai mult de baiat, baiatul de fata si mai tarziu ajung impreuna
Cam greu de inteles, dar spre apararea mea nu ma pricep la povestit.

- Tonari no kaibutsu kun - Shizuku este o fata cuminte, care invata tot timpul si care nu iese in evidenta prea mult.
Haru este un baiat violent, care de fapt ascunde o latura sensibila ( personal cred ca e si putin prost, dar... trecem peste )
Dupa o bataie la scoala Haru este suspendat de la scoala.
Intr-o zi Shizuku este pusa sa ii duca lui Haru lectiile ( cred ) si se intalneste cu el ( intr-un mod mai neobisnuit )
In orice caz Haru se indragosteste de Shizuku si ii spune si este convins de ea sa se intoarca la scoala. De aici totul e amuzant si romantic. Haru o loveste de nenumarate ori pe shizuku ( din greseala laughing ) Aceasta ii spune ca s-a indragostit de el, el ii spune ca numai simte ca la inceput, ea ii spune ca nu il mai iubeste, el ii spune ca o iubeste, ea ii spune ca s-a indragostit din nou de el etc E o invalmaseala totala laughing

-Aishiteruze baby - inca ma uit la el
Un baiat popular, gen playboy si o fata serioasa. Baiatul... Ouran Hight School Host Club : e vorba despre o fata care se da drept baiat, bine e mai mult de comedie dar are si ceva romantic.
Lovely complex: Este vorba despre o fata care era foarte inalta si ajunge sa se indragosteasca de un baiat cu vreo 20 cm mai mica ca ea, e foarte sweet.
Kaichou wa maid sama: Sincer nu stiu ce sa zic despre el sa intelegi despre ce e vorba dar e super merita vazut.
Kami-sama hajimemashita: este vorba despre o fata care devine fara sa vrea zeita pamantului? parca asta eralaughing e frumos anime-ul oricum.
Kotoura-san: Este vorba despre o fata care poate auzi gandurile, respinsa de societate propria mama propriul tata, ajunge sa se imprieteneasca cu un baiat e dulce si amuzant anime-ul.
Brothers Conflict: Ei bine de abia a inceput sezonul deci am vazut doar 2 episoade nu pot zice prea multe depre el dar pana acum imi place.
Cam atat din lista mea. Sper ca te-am ajutathappy