| anonim_4396 a întrebat:

Hello,stiti un anime gen: Ao no exorcist,sau demoni,vampiri, etc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Makai ouji devils and realist-povestea se invarte in jurul lui Wiliam descendentul unei familii aristocrate cu un intelect rar. intr-o zi, unchiul sau isi pierde toate bunurile sale dupa ce afacerea sa esueaza. Temandu-se ca numele lui de familie a fost patat Wiliam se intoarce acasa si cauta cu majordomul familiei sale obiecte pe care le-ar putea vinde. In timp ce cauta printr-o camera subterana, William convoaca in mod neintentionat un diavol. Diavolul numit Dantalion ii spune lui William ca acesta este Alegatorul si ca el va alege urmatorul conducator al demonilor. Asa dupa descriere nu pare interesant dar uita-te la primul episod si iti spun eu ca e super anime-ul!

5 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Highschool dxd are demoni, ingeri cazuti, exorcisti, dragoni etc.
Si bleach are ingeri ai mortii(shinigami), spirite malefice ( hollow) si multe altele. happy

| 德尼莎 a răspuns:

Uraboku
Hakuouki
Vampire knigh
Blood+
Sinopsis
Deadman wonderland
Makai ouji devils and realist
Astea sunt cele pe care eu le-am urmarit dacă mai vrei dă-mi mesaj ^.^

| anonim_4396 explică (pentru 德尼莎):

Aproape toate le-am urmarit, in afara de makai ouji devils and realist si sinopsis, despre ce este vorba in ambele animeuri?:*

| 德尼莎 a răspuns (pentru anonim_4396):

Makai ouji devils and realist-povestea se invarte in jurul lui Wiliam descendentul unei familii aristocrate cu un intelect rar. intr-o zi, unchiul sau isi pierde toate bunurile sale dupa ce afacerea sa esueaza. Temandu-se ca numele lui de familie a fost patat Wiliam se intoarce acasa si cauta cu majordomul familiei sale obiecte pe care le-ar putea vinde. In timp ce cauta printr-o camera subterana, William convoaca in mod neintentionat un diavol. Diavolul numit Dantalion ii spune lui William ca acesta este Alegatorul si ca el va alege urmatorul conducator al demonilor. Asa dupa descriere nu pare interesant dar uita-te la primul episod si iti spun eu ca e super anime-ul!

| Mirunikuuu a răspuns:

Highschool DxD
Hakuouki
Vampire Knight
DN Angel
Code Geass
Blood +
Kuroshitsuji
YuYu Hakusho
Makai Ouji: Devils and Realist
Blood Lad
InuYasha
Chrno Crusade
Highschool of the dead
Death Note
Shiki
Vampire Hunter D
Blade Vampire Wars
Blood: The Last Vampire
Siii.OOO da!
Diabolik Lovers laughing

| Antidott a răspuns:

Kuroshitsuji ( ♥)
Sankarea ( zombie happy
0-7 Ghost ( Love )
Diabolik lovers ( Fain! )
Blood lad ( Este super smecher )
kamisama hajimemashita ( este romantic, dar foarte dragut ♥ )