| Allix13 a întrebat:

As vrea niste sugestii de anime-uri...in afara de:bleach,naruto(normal si shippunden),one piece,soul eater,amatsuki,eyeshield21, D.Gray-man,Nana,Saya,Inuyasha,Lovely Complex, Boondocks... fundawinking

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Uite o listă cu animeurile la care m-am uitat eu/la care vreau să mă uit:

Air Gear;
Another;
Arakawa Under The Bridge;
Arkana Famiglia;
Aishiteruze Baby;
B Gata H Kei;
Baccano;
Bakemonogatari;
Beelzebub;
Beck;
Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto;
Chobits;
Chrono Crusade;
Clannad;
Claymore;
Detective Conan;
Durarara;
Elfen Lied;
Fairy Tail;
Fruits Basket;
Gantz;
Hana Yori Dango;
Hellsing;
Honey&Clover;
HunterxHunter;
Ikki Tousen;
K-ON;
Kaleido Star;
Kiddy Grade;
La Corda D'Oro;
Ladies vs. Butlers;
Loveless;
Nodame Cantabile;
Needless;
Ouran High School Host Club;
Pandora Hearts;
Peach Girl;
Phantom ~Requiem Of Phantom~;
Prince Of Tennis;
Seikon No Qwaser;
Shaman King;
Shugo Chara;
Trinity Blood;
Vampire Knight.

14 răspunsuri:
| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Deci ai luat tot de pe animax straight face

| danimotenel a răspuns:

Shinrei Tantei Yakumo, Steins gate, shiki, Tasogare Otome x Amnesia, anohana, Ghost Hound, Kamisama no Memochou, Pandora Hearts, Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai, Welcome to the NHK!, ChäoS; HEAd, Darker than Black: Kuro no Keiyakusha, Guilty Crown, Mirai Nikki, Sankarea

Ai aici o lista facuta de mine, cu tot cu nota data de mine http://myanimelist.net/animelist/DuB

| Wolfszeitt a răspuns:

Ao no exorcist, K-on, Hellsign, Fullmetal alchemist, Highschool dxd, Higurashi no naku koro ni, Chu bra, Beelzebub, B gata h kei, Ladies vd butlers, Kissxsis, AnoHana, Angel beats, Kuroshitsuji, Clannad, Higurashi. thinking

| Allix13 explică (pentru Wolfszeitt):

Fullmetal alchemist l-am vazut, e super tare...si Hellsing

| Wolfszeitt a răspuns (pentru Allix13):

Eram sigură că le-ai văzut, dar am zis să le pun totuşi, să fie lista mai lungă. laughing

| Allix13 explică (pentru Wolfszeitt):

laughingBuna asta

| annahandball a răspuns:

Pai se vedem..incep cu dragoste si drama:
1.Clannad si Clannad After Story
2. Elfied Lied(si horror)
3.Vampire Night
4.Guilty Crown(un anime adevarat superb)
5. Kaze no Stigma(are si comedie)
6.kimikiss pure rouge
7. Winter Sonata
Romance, comedie:
1. Ouran Highschool Host Club
2. kaichou wa maid-sama(cel mai vizionat anime de acest gen)
3. zero no tsukaima(are 4 sezoanewinking )
4.Baka to Test to Shoukanjuu
Si acum anime-uri pe care nu stiu unde sa le includbig grin
1.Death Note un anime de top care e cu totul special.(preferatul meu )
2.Claymore
3.Frezzing
4.07 Ghost(superb.)
5.Highscool of the Dead
6.Hakuouki Reimeiroku
7.Hakuouki Sekkaroku
8.Another(eu nu am putut sa il vizionez..prea horror)
9. Sword Art Online(un anime nou ce promite multwinking )
10. Kampfer
11.Munto TV
12. Kuroko no Basuke(este vorba despre sport, si anume baschet)
13. Tales of Symphonia si Tales of Symphonia Tethe-alla
14.Jormungand(mercenari si copii soldati..destul de emotionat)
15.Inukami!(super amuzant)
16.Uta no Prince-sama
17.Sora no Otoshimono si Sora no Otoshimono Forte
si nu mai stiulaughing)
nu imi mai vin in minte rolling on the floor
Vizionare placuta si sper sa iti placa aceste anime-uri!

| Allix13 explică:

Fara fairy tail si deathnote...am vazut toate episoadele de la deathnote inclusiv toate filmele big grin

| allthree a răspuns:

YU YU Hakusho

| Ciq a răspuns:

Sword Art Online, Gintama, Fairy tail

| Georgy_Balan_1998 a răspuns:

Eu ma uit mai mult la horror si singurele destul de bune pe care le-am gasit sunt Anoteher(inainte sa te uiti te sfatuiesc sa vezi descrierea fiindca o sa ti se para ceva ciudat si nu vei mai intelege dupa) si Shiki(Daca vr sa ramai in suspans pana la final nu citi descrierea ca e un cuvant care inseamna mult in serial si iti vei da seama imediat). Astea sunt singurele care chiar sunt putin horror. Sper ca iti vor place daca le vei viziona.

| TheDarkReaper a răspuns:

Hhm...high school dxd, sword art online, zero no tsukaima, dn angel, 07 ghost si multe altale toate animeurile sunt bestiale

| tu2di a răspuns:

Fairy tail, death note

| nana25 a răspuns:

Fairy tail