| MXxXMXxXM a întrebat:

Hey TPU!
Care este diferenta dintre soul eater si soul eater not!?
Este vreo legatura intre anime uri? Cate episoade are soul eater not 1? Cine a vazut ambele animeuri?
Funda.

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Soul Eater e originalul.E bun.
Soul Eater Not se vrea a fi o poveste alternativa, in care persoanjele din SE devin secundare, cele principale fiind reprezentate de niste mici pubertisti care de-abia descopera viata la Shibusen.Din partea mea, poti sa urmaresti doar Soul Eater.Soul Eater Not mi se pare o pierdere de timp, si are 12 episoade.