| Coloringthevoid a întrebat:

In ce ani credeti ca se petrece actiunea din Naruto si Naruto Shippuden?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate,am auzit de multe ori aceasta intrebare de la diversi indivizi.

Parerea mea este ca nu putem face o asemanare dintre lumea din Naruto si cea din zilele noastre.

Aceasta lume din Naruto este un fantasy, nu are legatura cu lumea noastra chiar daca anumite idei sunt asemanatoare.

In primul rand nu este nicidecum vorba despre Japonia antica sau ceva de genul, asta este clar.

De ce?
Simplu... tehnicile din medicina sunt chiar mai evoluate decat cele pe care le avem noi, Kakashi intr-un episod foloseste un microfon, apar telefoane sau statii de emisie receptie.

Deci actiunea din Naruto se petrece intr-un univers fantasy... nu este nici in trecut dar nici in viitor.

Este ca un prezent dar care are loc intr-o alta dimensiune. Cam asa vad eu lucrurile.

+ Minato cand este mic este aratat purtand o jacheta adidas.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer, avand in vedere cum arata cladirile, neexistand masini, sau tehnologie (adica telefoane, calculatoare) cred ca as zice prin 700 - 1000 thinking

dar am gasit pe un site cum ca ar fi anul 1800 inainte de Hristos big grin acum cine stie...

| MistretulPufos a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista tehnologie, camere de filmat, ecrane, statii de vorbit etc.

| Coloringthevoid explică (pentru anonim_4396):

Interesantlaughing

| MistretulPufos a răspuns:

2 ani

| MistretulPufos a răspuns:

Sau te refereai ca ani gen 1000?

| Coloringthevoid explică (pentru MistretulPufos):

Sau mai corect in ce perioada se intampla.In manga la Naruto shippuden am observat ca aveau telefoane fixe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Ah aveau telefoane fixe? atunci poate 1900 si ceva?

| MistretulPufos a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Da, au si camere de filmat si statii etc. dar Naruto nu este in aceiasi lume cu noi, asa ca ar fi dificil de spus, dar as zice undeva pe la inceputul anilor 1900