| DenyZFanANime a întrebat:

Salut, stie cineva niste anime-uri de genul acesta? : Un baiat puternic + o fata, care fac un cuplu. Gen Kirito x Asuna. P.S am vazut 100 + anime si nu mai stiu la ce sa ma uit. Daca aveti idee de niste anime le accept bucuros. Multumesc

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Salut, uite aici cateva in genul:
Absolute Duo; Big Order; Btooom; Date A Live; Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ca; Gakusen Toshi Asterisk; Guilty Crown; Kamisama Hajimemashita; Mirai Nikki; Neppuu Kairiku Bushi Road; Noragami; Rakudai Kishi no Cavalry; Shinmai Maou no Testament; Soul Eater; Strike the Blood.
Vezi ca unele din anime-urile mentionate au mai mult de un sezon.
Daca vrei mai multe, uite aici lista mea, poti sa te uiti prin ea si sa mai alegi ce-ti place: https://myanimelist.net/profile/Kuroko-chan
Sper ca te-am ajutat.

| Flory255 a răspuns:

Akatsuki no Yona e un anime super; nu e inca terminat dar merita vazut

| raluca46 a răspuns:

Bună. Anime-ul Sousei no Onmyouji este bun de vizionat dacă vrei un anime cu un băiat puternic și o fată.