| anonim_4396 a întrebat:

mi-a zis fratemiu de un anime acum 1-2 ani aproximativ, zicea ca erau unii care plantau bombe si chestii, si trebuiau planificate ca sa nu stiu ce si nu stiu cum rolling on the floor alte informatii n-am, si avand in vedere faptul ca fratemiu habar nu are despre ce vorbesc, poate ma puteti ajuta voi? aveti cea mai vaga idee despre ce anime vorbesc? xD

si am mai vazut la un moment dat o parte dintr-un anime, era cu o echipa de politisti, iar o fata a inceput sa dezamorseze o bomba sau ceva, si a oprit-o exact la timp, iar apoi s-a lasat pe pieptul unui baiat din echipa ei, ca sa se linisteasca un pic, sau ceva de genul. any idea?

funda, multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Mhm... Zankyou no Terror, se potrivește destul de bine cu descrierea ta, o echipă de 2 adolescenți și o fată, pe nume de cod Sphinx, fac atentate cu bombe asupra orașului Tokyo. Totuși nu-mi prea amintesc dacă dezamorsa vreo fată o bombă la termen limită sau etc... =)) animeul este un Thriller Psihologic.
Uite și un PV, poate o să-ți dai seama dacă ăsta e.
https://www.youtube.com/watch?v=KDtA8aYjzzM

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

Nu stiu daca asta o fi, dar o sa ma uit la el oricum laughing mersi.

3 răspunsuri:
| LuluOneMillion a răspuns:

BTOOOM! Asta e.

| anonim_4396 explică (pentru LuluOneMillion):

Nu, nu e btooom! tongue