| dru1darius a întrebat:

Salut,
Tot incerc sa imi aduce aminte de un desen animat, ce a fost difuzat pentru catoon network, cam primi anii 1997-1999 (daca imi aduc aminte bine),
Era vorba in esenta, cativa oameni care se duceau intr-o lume virtuala, isi puneau ceva aparat la tampla, si lumina peste ochii, si erau gata, si se bateau cu ceva om batran in scaun cu rotile,
Sper ca ma puteti ajuta ca eu nu imi dau seama cum il cheama,
Multumesc

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Stiu la ce desen te referi, imi amintesc de el, dar si eu am uitat cum se chema. Nu ai idee cat am cautat, dar l-am gasit: The Real Adventures of Jonny Quest. E alta serie fata de Jonny Quest, cand el e mai mare.

| dru1darius explică (pentru irbis):

Multumesc mult

15 răspunsuri:
| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Nu stiu la ce desen animat te referi dupa descrierea data mai multe detalii despre personaje. Mar ajutat daca as stii care suunt personajele principale.

| dru1darius explică (pentru NaRuToSkUmPiK):

Imi aduc prea putin aminte,
Ce imi aduc aminte, toti erau adulti, era parca un baiat blond in ''echipa buna'', batranul din scanul cu rotitle ''echipa rea'' parca vorbea mai greu, iar cand isi punea aparatul ala, putea umbla, in acea lume virtuala,
Cam atat...

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru dru1darius):

Ai niste imagini big grin

| dru1darius explică (pentru NaRuToSkUmPiK):

Nu,
Ce imi aduc aminte, sunt cateva secvente dntr-un episod, in acea lumea virtuala era parca un templu, si inauntru era medusa, iar cand cei din ''echipa buna'' intrau, erau impietriti,
Iar, cand intrau in acea lume virtuala, parca aveau ceva costume pe iei,
Deja de sunt 6 luni de cand tot caut

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru dru1darius):

Scuze nu imi amintesc nimic sad am sa caut in continuare

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru dru1darius):

Era alb negru sau color :?

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru NaRuToSkUmPiK):

Poza asta iti zice ceva http://4.bp.blogspot.com/....../xmen1.jpg da nu cred ca e asta

| dru1darius explică (pentru NaRuToSkUmPiK):

Color, nu-i x-men, ce pot sa mai zic, ii ca baiatul blond din ''echipa buna'' seamana cu baiatul din Jonny Quest

| Sarai a răspuns:

Mmm nu il stiu...dar nu stii nici un nume a nici unuia dintre personaje?