| extremer11 a întrebat:

Acum mult, mult timp erau difuzat pe Minimax niste desene animate cu o tipa imbracata in alb (cred ca era extraterestra, deoarece avea un fel de palarie alba pe cap). Tipa asta mai calatorea cu un barbat (semana cu un indian) si cu inca 2 copii (un baietel si o fetita). Personajele astea calatoreau cu un fel de nava spatiala de culoare albastra, care putea sa vorbeasca si avea forma de broasca testoasa. Stiu ca e o descriere ciudata si cam vaga, dar atat imi aduc aminte. Eram mic cand il urmaream. Imi puteti spune, va rog, numele acestui desene? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Spartakus Si Soarele De Dincolo De Mari.L-am nimerit?

| extremer11 explică (pentru Dalyan):

Fundita pe care ti-am dat dat-o spune totul!

2 răspunsuri:
| Mistery14 a răspuns:

Era cumva Sandy Belle? E cel mai apropiat desen animat pe care l-am găsit care să se potrivească descrierii tale. Scuze dacă nu e ăsta.