| ValyGh98 a întrebat:

Stie cineva un anime fain?
(in afara de dead note si naruto)
mersi big grin

Răspuns Câştigător
| alin_9439 a răspuns:

Bleach- E vorba de un adolescent care ia contact cu asa zisi Shinigami(zei ai morti) dupa cateva intamplari devine si el un Shinigami si cu aceasta putere o sa lupe impotriva a multor persoanje rele pentru a-si proteja preitenii, are mult actiune o poveste super interesanta. (are 366 episoade sper si la un urmator sezon)
Akame ga kill-E vorba de o grupa numita Night Raid (o grupa de asasini) care lupta impotriva sistemului corupt din marele oras, pentru a lupta ei folosesc asa zisele ''arme imperiale, ele pot fi folosite doar de anumite persoane, incepe cu un baiat de la tare care voria sa intre in aramta pentru a face bani si asi ajuta satul, el intra in Night Raid dupa ce isi da seama de cat de corupt e sistemul. (are 24 de episoade, acum ieri a aparatu ultimul episod)
Hunter x Hunter- E vorba de un baietel care isi cauta tatal(tatal lui fiind un vanator misterios pe care nu l-a cunoscut), pentru asta el are nevoie de asa zisul ''permis de vanator'', pentru al lua da un examen unde cunoaste 3 prietenii care il vor ajuta sa isi gaseasca tatal, are destula actiune si personaje foarte interesante. (Nu sunt vanatori obisnuiti, pe la episodul 30 devine din ce in ce mai interesant, cred ca are 115 episoade, inca nu l-am terminat)
Si da, la toate episoadele dureaza 20min.
(Daca m-am exprimat gresit si nu ai inteles ce vreau sa spun, imi cer scuze, animele acestea sunt foarte bune)

8 răspunsuri:
| alin_9439 a răspuns:

Bleach-e neaprata sa il vezi e bestial
Akame ga kill- abia ce l-am termiant
Hunter x Hunter- nu e preferatul meu dar e interesant
Terra Fromars- e abia la ep 13 dar e foarte bun
Daca vrei si alte anime spune. big grin

| ValyGh98 explică (pentru alin_9439):

Spune si mie, pe scurt, despre ce e vorba in Bleach, Akame ga kill si Hunter x Hunter, si cate episoade are fiecare (20 de minute episodul?).

| alin_9439 a răspuns (pentru ValyGh98):

Am uitat sa iti spun de:
Dead man wonderland- e vorba de un pusti care ajunde la o inchisoare speciala, unde sunt tinuti in secret oamenii care isi pot controla sangele si pot face arme forate interesante cu aceasta abilitate, din pacate are doar 12 episoade.

| ValyGh98 explică (pentru alin_9439):

Mersi mult man...mi-ai dat ceva de lucru big grin

| alin_9439 a răspuns (pentru ValyGh98):

Bleach- E vorba de un adolescent care ia contact cu asa zisi Shinigami(zei ai morti) dupa cateva intamplari devine si el un Shinigami si cu aceasta putere o sa lupe impotriva a multor persoanje rele pentru a-si proteja preitenii, are mult actiune o poveste super interesanta. (are 366 episoade sper si la un urmator sezon)
Akame ga kill-E vorba de o grupa numita Night Raid (o grupa de asasini) care lupta impotriva sistemului corupt din marele oras, pentru a lupta ei folosesc asa zisele ''arme imperiale, ele pot fi folosite doar de anumite persoane, incepe cu un baiat de la tare care voria sa intre in aramta pentru a face bani si asi ajuta satul, el intra in Night Raid dupa ce isi da seama de cat de corupt e sistemul. (are 24 de episoade, acum ieri a aparatu ultimul episod)
Hunter x Hunter- E vorba de un baietel care isi cauta tatal(tatal lui fiind un vanator misterios pe care nu l-a cunoscut), pentru asta el are nevoie de asa zisul ''permis de vanator'', pentru al lua da un examen unde cunoaste 3 prietenii care il vor ajuta sa isi gaseasca tatal, are destula actiune si personaje foarte interesante. (Nu sunt vanatori obisnuiti, pe la episodul 30 devine din ce in ce mai interesant, cred ca are 115 episoade, inca nu l-am terminat)
Si da, la toate episoadele dureaza 20min.
(Daca m-am exprimat gresit si nu ai inteles ce vreau sa spun, imi cer scuze, animele acestea sunt foarte bune)

| Totenn a răspuns:

Regele saman, parca asa se numea

| puppetmaster a răspuns:

Tokyo ghoul
Shiki
Black butler
Pandora hearts
Ao no exorcist
Guilty crown
Code geass
Hakaraku maou sama
Btooom! S.a

| Cobra56289 a răspuns:

Ao no exorcist

| Alekkusu a răspuns:

Black Butler
Hanter x hanter
Attack on titan
Fullmetal alchimist
D.gray man
Hellsing ( cel mai bun anime din istoria dupa parerea mea mine )
Rurouni Kenshin
Bleach
Elfen Lied
Soul Eater
Vampire Knight
Am vazut toate animele din lista de mai sus big grin, daca ai vreo intrebare trimite-mi mesaj!
funda?