| TrecAnii a întrebat:

Știți un anime gen HighSchool DxD, adică "Un băiat primește puteri supranaturale și se antrenează până devine cel mai bun doar ca să cucerească o fată, sau mai multe".

Răspuns Câştigător
| Vali2343242 a răspuns:

Incearca Tokyo Ghoul. Pe o scara de la 1 la 10 de la mine are nota 12. Chiar merita.

5 răspunsuri:
| Nejmoq a răspuns:

Niciun anime din cate am vazut [200+] nu seamana cu HighSchool DxD. Apare alt treilea sezon in Aprilie app. Totusi, cel care seamana cel mai mult e: Shinmai Maou no Testament. Desi baiatul lupta pentru fata, acesta nu lupta pentru dragostea ei, ci pentru ca vrea sa o protejeze fiindca ii este "frate". Exista demoni si eroi.

| TrecAnii explică:

Sunt toate bune, vă mulțumesc!
Vă recomand campione sau Rosario vampire sunt foarte frumoase!

| Nejmoq a răspuns (pentru TrecAnii):

Am urmarit Campione, pot spune ca nota e 2/10. Au avut noroc ca era Matsouka Youshitsugu in cast, ca altfel era 1/10. Praf, nu mi-a placut nimic de acolo.

| TrecAnii explică (pentru Nejmoq):

Oricum tu îl făceai mai frumos, nu? ..fiecare cu cei place, sunt făcute cu anumite genuri, dacă ție îți plac hentai nu te poți uita la un romance.E o diferență.

| ichigo1234 a răspuns:

Salut
zero no tzukaima(romantic,actiune, vrajitoare)
kampfer(actiune, comedie, romantic, ecchi)
code geass-motivul pentru care lupta era salvarea lumii
bleatch-lupta din mai multe motive dar unul era dragostea

P.S. cel care se potriveste cel mai mult descrierii rale e zero no tzukaima pe care il poti gasi pe gogoanime.com subtitrat in engleza(incearca versiunea2)