| Miko_Miko_2000 a întrebat:

Vreau niste animeuri romantice! Da animeuri romantice,romantice care v-au placut si impresionat mult! Si neaparat cu final fericit!
Inafara de:Kaichou wa maid-sama,Vampire Knight,InuYasha,Kaze No Stigma,Earl and Fairy,Hiiro nu Kakera, Inu x boku ss,Brothers conflict,Amnesia,Kamisama hajimemashita,Rosario + Vampire,Itazuna na kiss,Uta no Prince-sama,Sword Art Online,Tonari no Kaibutsu-kun,B gata H kei,Diabolik Lovers,Kimi no Iru Machi, Zero no Tsukaima, Tokyo mew mew si altele de care numi aduc aminte.
A da! Si sa fie fara yaoi si sa poata fi gasite ro sub online.
Ms dau funda!

10 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Bakuman (3 sez)
- Mashiroiro Symphony
- Ano Natsu de Matteru
- Sakamichi no Apollon
- H2O: Footprints in the Sand
- True Tears
- Amagami SS (2 sez)
- Suzuka
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Dance in the Vampire Bund
- Nana
- Paradise Kiss
- Kimikiss Pure Rouge
- Golden Time (on-going)
- Sukitte Ii na y o
- Tasogare Otome x Amnesia
- Onegai Teacher
- Natsuyuki Rendezvous
- Myself; Yourself
- Kakumeiki Valvrave (2 sez)
- Eureka Seven (2 sez)

Vizionare placuta!

| Aberdeen a răspuns:

Incearca Lovely Complex si Paradise Kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Full Methal Panic
http://www.youtube.com/watch?v=3oAOhYOZ5-s
Gravitation(shonen)
http://www.youtube.com/watch?v=8eKasQngxdo.

| Reiko a răspuns:

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru
Asu no Yoichi!
Hataraku Maou-sama
Kotoura-san
Kyoukai no Kanata
Special A
Toradora!

Toate sunt romantice intr-o oarecare masura -unele au si actiune/comedie-. Le gasesti ori pe animekage, ori pe a-nolimit ^^

| HonneOnna a răspuns:

Nana, Paradise Kiss

| sowhatt a răspuns:

Sukkite ii na eu(13episoade) e super... uita.te!:*

| OtakuForever a răspuns:

Buna,anime-uri romantice sunt:
1. Date a Live
2. Nana
3. Ouran High School Host Club
4. Code Geass (2 sezoane)
5. Clannad (2 sezoane)
6. Kimi ni Todoke (2 sezoane)
7. Lovely Complex
Cam atatea stiu, sper ca te-am ajutat.
La revedere.

| Everithyng1922 a răspuns:

Hmm..si eu sunt o mare fana cand vine vorba de anime...lasa-ma sa ma gandesc...
The walflower(Perfect girl evolution), Uraboku le gasesti pe Anime Kage,
Karin, Dance in the Vampire Bund, Yu Yu Hakusho, Le count de Monte Cristo (anime), Blood+, Deth Note, Blue Gender, Nightwalker, Hell Girld, Elfen Lied, The Ghost Story, Shiki, Shakugan no Shana (happy ending) Trinity Blood, Trigun, Full Metal Alchimist, Full Metal Panik, Ceres no Aya, Fushigi Yuugi (happy ending) si ...sunt multe nu le mai stiu oricum nu toate sunt happy ending s-au prea romantice, unele sunt oricum sper sa-ti placa happy

| hellangel852 a răspuns:

Incearca winter sonata deci e coreean si e o poveste extraordinara (ai cam plangi mult) dar are un final suuper.big grin

| VanillaCheps a răspuns:

Stiu mai multe manga decat anime, dar uite cateva exemplare:tonari no kaibutsu-kun, toradora, mayo chiki, hatsukoi limited, red data girl, oreshura, kyoukai no kanata, kanokon, otome youkai zakuro, chuunibyou demo koi ga shitai, kamisama hajimemashita. Daca vrei sa vezi mai multe,, anime-uri" poti sa citesti manga online (in romana gasesti manga de animekage, totusi eu le citesc in eng. pe mangahere)