| elly00ElLa a întrebat:

Vreau si eu anime romantice, high-school si comedy dau funda, mersi va astept pasupunsurile :* am vazut foarte multe...dar daca se poate sa imi scrieti si o mica descriere

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!

- Amagami SS (2 sez)

"Tachibana Jun'ichi, protagonistul acestei serii, se simte mereu inconfortabil în perioada Crăciunului, deoarece cu 2 ani în urmă fata de care îi plăcea nu a mai ajuns niciodată la întâlnirea lor programată chiar în anjunul Crăciunului. Dar anul acesta Tachibana se decide că e momentul pentru o schimbare şi îşi propune să-şi găsească o nouă iubire până la Crăciun. Şi are 6 fete frumoase din care poate să aleagă: Morishima-senpai, cea mai populară fată din şcoală, Kaoru, prietena şi colega lui de clasă, Sae-chan, prietena timidă a surorii lui, Nanasaki Ai, junioara de la clubul de înot, Rihoko, prietena lui din copilărie şi Ayatsuji, şefa clasei."
http://site.anime-nolimit.ro/anime/203-amagami-ss-all

- Bakuman (3 sez)

"Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."

http://royalgoofansub.net/series/5

Vizionare placuta!

6 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Http://myanimelist.net/ aici e descrierea, dacă nu ştii engleză cred că ştii de google translate.
Sakamichi no apollon, Clannad, DN Angel, Hakuouki (OVA-urile în special), Junjou Romantica şi Papa to Kiss (dacă vrei yaoi), Myself; Yourself, Nana, Ouran HSHC, SankaRea, Sola, Sora no Otoshimono, Sukitte ii na eu, Sword art online, Tonari no Kaibutsu.kun, Uta no Prince-sama, 11eyes, Air, Amnesia, Angel Beats!, AnoHana, BTOOOM!, Chuunibyou demo koi ga shitai, Date a live, Elfen Lied, Kaichou wa Maid-sama, B Gata H Kei, etc...

| elly00ElLa explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Stiu engleza happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru elly00ElLa):

Mbine, dar zic că nu-i atât de greu să cauţi singură descrierea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradise kiss-moda, dragoste, Kimi ni Todoke-dragoste liceeana.