| MădălinaDinu a întrebat:

Acest videoclip trebuie să ne facă să gândim care-i diferența între România condusă de guvernul Ponta, și România condusă de guvernul Iohannis! Sincer eu îl aleg pe de plin pe domnul Klaus Iohannis. Pierdeți 2 minute din viața dumneavoastră ca să vizionați acest videoclip -BINE FĂCUT- ca apoi să mergeți la vot convinși că alegerea vostră e bună. Căutați cât mai multe informatii despre cei doi candidați și vă veți convinge! Împreună putem învinge coruperea, falsitatea și minciunile lui „domnu„ Ponta. Avem șansa să ne arătăm puterea, toți uniți, pe 16 noiembrie, pentru unicul lucru care ne leagă, acela ar fi: ROMÂNIA NOASTRĂ!

#iohannispreședinte #românialucruluibinefăcut https://www.facebook.com/video.php?v=1394700077442142&se t=vb.139 1072517804898&type=3&theater

12 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Of fi serioasa pustoaico, mai iesi si tu pe afara nu mai sta toata ziua in casa cu fb in freza. Orice copil isi da cu parerea pacat ca nu stie nimic despre guvern, va pun 3 intrebari va uitati invers.
Faza e simpla decat sa aleg pe unu care nu stie sa spuna o propozitie corecta in romana mai bine Ponta.
Iohannis e un fel de basescu varianta gay. Nici ponta nu e departe stati calmilaughing.Dar bun rau, el macar a bagat la parnaie pe cei care faceau evaziune fiscala pentru mine asta e important, Romania trebuie sa scape de cei care fac evaziune fiscala apoi locuri de munca. Sa nu mai vorbim de acele reduceri la tva care se vor aplica(CICA) si la carne si legume...ar fi bine. In concluzie nici-unul nu e perfect! Macar eu pe Ponta il vad inteligent nu sta toata ziua cu nasu in hartii, mai merge si pe la rally, parasutism etc.Cum a zis si el..de ce generatia noastra sa fie sacrificata cu taieri de salarii si fara locuri de munca, cat timp putem sa ne imprumutam la UE(cum fac Italia, Spania, Grecia care au datorii mai mari ca RO) si sa sufere generatiile viitoare.VIATA E PREA SCURTA. Iesiti la vot, votati cu cine vreti...

| MădălinaDinu explică (pentru SasNetRomania):

Din câte văd nu îți pasă de viitori tăi copii. Ponta fură, merge să facă parașutism si ce mai vrea el cu banii cetățenilor. Sunt o copila dar mă consider mai matură ca tinelaughing))))! Italia stă mult mai bine economic ca România, pentru că guvernul dacă împrumut, după plătește împrumutul, nu ca Pontawinking. Ponta fură omule! Dacă a făcut tot posibilul ca să nu voteze românii de-afara, cine stie câte drepturi fundamentale va mai încerca să ne iawinking. N-ai cap și ești egoistwinking Bye! rolling on the floorwinkingwinking

| MădălinaDinu explică (pentru MădălinaDinu):

Nici nu mă cunoști și mă judeci că nu ies afară din casă și stau toata ziua pe facebook. Fă-ți întâi o analiză având ca subiect propria ta persoană iar apoi să-mi comentezi mie cetățean egost oh go on. Viața e scurtă, tocmai de-aia alegerile trebuie făcute cu cap, țărane!

| MădălinaDinu explică (pentru MădălinaDinu):

Egoist* împrumută*

| SasNetRomania a răspuns (pentru MădălinaDinu):

In orice tara se fura, dar nu ca la noi clar happy prefer sa fure si sa mearga tara, decat sa fure si sa nu meargawinking. Nu e asawinking?

| SasNetRomania a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Toate tariile de mai sus stau mai prost decat Romania ca ECONOMIE NU CA SALARII! salariile sunt mai mari peste tot asta e adevarat, insa daca ai vedea ce datorii au Italia si Spania, ai realiza ca si dupa ce iesim din criza Spania si Italia mai trebuie sa stranga inca 10 aniwinking esti prea mica pentru politica sa fim seriosi.
Daca stai toata ziua pe siteuri anti ponta normal ca nu sti nimica despre Romania, daca era dupa mine nu lasam romanii din afara sa voteze deoarece au plecat, deci nu le pasa nu? Ar fi chiar culmea ca ponta sa raspunda si de tariile de afara sa le faca sali de vot laughing)) acolo fiecare face ce vrea e alt presedintelaughing esti prea mica dar iti zic de pe acum fi deschisa la minte nu incuiata ca basescu si iohannis ca ei sunt unu si acelasi in gandire, poate si tuhappy

| MădălinaDinu explică (pentru SasNetRomania):

Deșteptule, cei ce au plecat din România nu înseamnă că nu le pasă, însemnă că le mergea prea rău, iar, ca să își îndrepte viața, s-au dus într-un stat mai puternic economic. Dacă ne uităm în jur, în România vedem prea multă corupţie, prea multă minciună, prea multă hoţie. Vedem o Românie în care încet, dar sigur, se reinstaurează frica. Vedem o Românie în care chiar democraţia este în pericol. Vedem o Românie în care un candidat care este şi prim-ministru face promisiuni după promisiuni, promite pomeni electorale, după pomeni electorale. Asta este România lui Victor Ponta! Cred că cel încuiat la minte ești tuwinking. Egoismul e pe primul loc la tine, și la „domnu„ Ponta. Nu stau pe site-uri anti-ponta oh go on, poate tu nu te uiti pe site-urile cu Iohannis etcwinking, având în vedere că ții cu Ponta, însemnă că, chiar nu realizezi ce se întâmplă în jurul tau. Baftă!winking

| MădălinaDinu explică (pentru SasNetRomania):

Politicienii din prezent FURĂ, IAR ȚARA NU MERGE, orbule.

| SasNetRomania a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Te las in lumea ta de minora, asa cum te-ai facut de ras cu "ata" asa te faci si aicilaughing
1) dupa 10 ani de basescu e timpu pentru o schimbare, schimbarea nu o facem cu iohannis care e un basescu varianta gay.
2) Ponta gandeste ca afara, adica prefera sa se imprumute la UE numa sa nu le scada salariile la oameni(exact ca in Spania, Italia, Grecia)
3) nu sunt un egoist doar ti-am dat un exemplu cum fac presedintii din anumite tari, asta inseamna ca si Italia Spania sunt egoiste nu laughing?
4) NU TIN CU NICI-UNUL DAR VOTEZ CU RAUL CEL MAI MIC ADICA Ponta.
5) inainte sa ma faca o minora obosita egoist sau taran te invit sa vorbim despre altceva in privat apoi comentezi cum sunt.
6) Doar cei care nu au scoala si creier pleaca din Romania ca mor de foame, in Romania daca esti ingeligent faci bani si din apa chioara.
7) De multe ori am impresia ca romanii din afara ne saboteaza si gandesc astfel: Ba mie imi este bine aici, asa ca votez cu cei mai rau in Romanialaughing.
Repet, pentru o romanie ca afara avem nevoie de ponta nu de iohannis aka basescu gayhappy dar la varsta ta nu ai nici-o leg cu politica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forța Iohannis! big grin
Puie Monta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine iese tot de rahat o sa fie Romania. nu iti mai bate capul pentru nimic.