| MădălinaDinu a întrebat:

Acest videoclip trebuie să ne facă să gândim care-i diferența între România condusă de guvernul Ponta, și România condusă de guvernul Iohannis! Sincer eu îl aleg pe de plin pe domnul Klaus Iohannis. Pierdeți 2 minute din viața dumneavoastră ca să vizionați acest videoclip -BINE FĂCUT- ca apoi să mergeți la vot convinși că alegerea vostră e bună. Căutați cât mai multe informatii despre cei doi candidați și vă veți convinge! Împreună putem învinge coruperea, falsitatea și minciunile lui „domnu„ Ponta. Avem șansa să ne arătăm puterea, toți uniți, pe 16 noiembrie, pentru unicul lucru care ne leagă, acela ar fi: ROMÂNIA NOASTRĂ!
#iohannispreședinte #românialucruluibinefăcut https://www.facebook.com/....../video.php

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Jos Ponta!

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis: "Distribuiți acest VIDEO: Până astăzi, Victor Ponta m-a evitat cu succes. Nu a existat o dezbatere publică, nu există niciun semn că s-ar dori o discuție pe această temă. În concluzie, las orgoliile mele deoparte și ne vedem la ora 20:00 la Realitatea TV într-o dezbatere televizată!"

https://www.facebook.com/....../video.php

Emisiunea poate fi urmărită și online aici:
http://webtv.realitatea.net/......http?/live

...deci să fim pe fază. :)

| MădălinaDinu explică (pentru NOname):

Site-ul e prea plin și nu pot vedea emisiunea crying

| NOname a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Îmi pare rău. Eu am urmărit-o la televizor. Tocmai s-a terminat.

În mare, s-au discutat lucrurile pe care noi, cei informaţi, deja le ştiam.

Ponta, ca de obicei, a fost cam grosolan, infatuat, pueril, fanfaron şi impertinent, a venit cu aceleaşi minciuni, înţepături şi acuzaţii nefondate, s-a maimuţărit, a vorbit peste Iohannis, de îmi venea să rog moderatorii să-i pună un dop în gură...deci a fost un dezastru (şi nu mă miră).

Iar Iohannis se simţea că e din altă poveste, că este peste mizeria din stilul dezbaterilor româneşti obişnuite: gălăgioase şi nesimţite, de mahala. A fost destins, demn, coerent, elegant (deşi pe alocuri puţin de iritat... căci nu e uşor să asculţi minciunile pontiste, fără să-ţi fie silă). Mi-a plăcut că a vorbit parcă pentru toţi românii, despre lucrurile care ne dor, care ne interesează, care ne revoltă, despre probleme care pe la televiziunile psd-iste s-au tot evitat ori s-au răstălmăcit. A povestit pe scurt ce planuri are pentru România, a dezminţit câteva din acuzaţiile celebre din propaganda psd-istă şi câteva din minciuni utopice ale lui Ponta, menite să-l prezinte pe acesta drept ceva ce nu este...deci a fost ok.

Deşi nu mi-a prea plăcut cum s-a încheiat emisiunea. S-a rupt parcă prea brusc şi au rămas încă foarte multe lucruri nespuse şi o oarecare tensiune.

În orice caz, s-a observat cine este un om serios şi de viitor, un om al schimbării în bine, al progresului, al demnităţii, al democraţiei, al faptelor, al transparenţei şi adevărului şi cine vorbeşte ca să nu tacă şi doar îşi caută noi şi noi scuze, evitând să răspundă la întrebări esenţiale pentru români şi doar aruncând praf în ochi, insultându-ne inteligenţa.

| MădălinaDinu explică (pentru NOname):

Mulțumesc de răspuns, am să văd trasmiterea maine în reluare.

| NOname a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Bună idee. Cu plăcere. : )

NOname
| NOname a răspuns:

Uite ce am găsit: Klaus Iohannis şi Victor Ponta – Dezbatere la Realitatea TV (11 noiembrie, 2014).

http://www.aghiuta.com/......live-text/

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis: "În această seară voi fi din nou faţă în faţă cu Victor Ponta, începând cu ora 20:00, la B1 TV!"

https://www.facebook.com/......1767540077

Emisiunea poate fi urmărită și online aici: http://bit.ly/1v3cEAL

Să fim pe fază...

***

Iar tot astăzi de la 22:00 pe Digi 24 se va difuza în premieră documentarul "2 pentru România", regizat de Florin Iepan.

http://www.digi24.ro/......s+Iohannis

Abia aştept.

Poate ai mai mult noroc azi.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Auleu sa spream vreau sa nu iese presedinte Ponta
Iohannis-a facut ceva pentru Sibiu nu Ponta cu toate gunoile lui
Mirel Amaritei-era destul de frumusel ca un om, nu il vad pe el ca presedinte Romaniei
aia doi de la unguri-egal cu zero
Rotaru-De unde mai a aparut
Brinza-ecologia cu Remus Cernea
Macovei si Udrea-doua doamne, il urasc pe Macovei si iar de Udrea or fi ea frumoasa
Altii-egal cu zero, cum ar fi Vadim, DD si nu stiu mai cine.