| Alessandra23 a întrebat:

Acum trei luni, eu cu mama, mea am gasit, pe strada, un catelus cu fundita rosie la gat si cateva bobite langa. Nu puteam sa il las acolo deoarece era foarte mic. L-am luat acasa si tata mi-a spus ca trebuie sa il dau... L-am tinut o noapte si urmatoarea zi eu l-am incredintat altcuiva. Am plans foarte mult dupa el desi a stat foarte putin la mine. Acum nu stiu cum sa il conving pe tatal meu sa ma lase sa imi cumpar un dragut catelus si imi doresc foarte mult!
Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema!

4 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Nu e o decizie usoara sa cumparati un catelus.
Este o mare responsabilitate, dar poate daca insisti, cu timpul se vor razgandi si iti vor face aceasta bucurie de a-ti lua un catelus( de exemplu de ziua ta de nastere sau de craciun).

| Baies_Diana_Florina_1991 a răspuns:

Buna deci daca tatal tau nu vrea sa iti cumpere un catelus poate are un anumit motiv. L-ai intrebat de ce nu vrea sa iti cumpere un catelus? Asta depide si te tine!

1.Nu fii insistenta

2. Daca are neoie de ajutorul tau ajuta-l

3. Daca chiar iti merge cu el lingusestel putin ca sa se simta happy dad

4.Asta nu prea are legatira dar inearca sa inveti mai bine

5. Fii fata cuminete, ascultatoare, fata lui tata.

6.Fa tot ce iti cere sau te roaga

Sper ca te-am ajutat FUNDA?

| Alessandra23 explică (pentru Baies_Diana_Florina_1991):

L-am intrebat si a spus ca nu ma lasa deoarece eu am probleme cu saliva si parul acestora, dar si ca nu suporta un caine in casa! Problema cu saliva si parul se poatr rezolva si mai ramene acea ca el nu vrea caine in casa! Iti multumesc pentru raspuns!

| Alessandra23 explică:

P.S. Tatal meu nu se impresioneaza repede!