| bogdan1004 a întrebat:

Ajutor..nu mai suport... familia mea o tine din cearta in cearta, nu mai suport..imi vine sa plec si sa nu ma mai intorc.Chiar cred ca voi pleca si ca nu o sa mai vin acasa, caci m-am saturat sa stau in cearta.Imi vine sa ma sinucid, caci nu mai suport.Va rog sa ma ajutati, nu mai suport.Va rog sa ma ajutati...ca nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| Andrutzikka a răspuns:

Încearcă să te linişteşti. Doar să încerci să le explici. Dacă se cert, lasă-i să se certe, nu te amesteca foarte mult în treaba lor, deoarece vor ţipa la tine, etc. Aşa fac adulţii, din orice prostie se iscă o ceartă şi de cele mai multe ori se ajung la nişte lucruri deranjante. Gândeşte-te în felul următor : dacă vei pleca, se vor certa şi îşi vor arunca vina de la unul la altul. Tot ce trebuie tu să faci este să vorbeşti cu ei şi să le spui că nu mai suporţi. Arată-le că îţi pasă şi că te deranjează. Sper că te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleaca la bunici o vreme.

| bogdan1004 explică (pentru mgtow):

Problema e..ca apartamentul e pe numele parintilor, dar stau si buncii in el, deci stam in el:eu, parintii si bunicii.Si tot se cearta...imi vine sa mor

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Uşurel,ăsta e doar începutul...Fii bărbat şi tratează situaţia ca atare.Nu le lăsa altora satisfacţia să te vadă demoralizat.Mergi mai departe cu fruntea sus. Dacă vrei, poţi să te imălici în discuţii şi să spui care e părerea ta.Suicidul ar fi o laşitate.Asta fac oamenii care nu sunt capabili să ia viaţa ca atare şi să treacă de orice dificultate. Obişnuieşte-te cu gândul că sunt şi ei acolo sau încearcă să îţi găseşti un loc în care să te muţi în chirie.

| bogdan1004 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Pai la 16 ani ai mei, unde sa ma mut acum in chirie?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru bogdan1004):

Atunci,spune-le ce gândeşti.

| ℓαυяα a răspuns:

Off, nu rezolvi nimic cu gandirea asta. de ce sa mori aiurea? vorbeste cu parintii tai si spune-le sa nu se mai certe, macar nu de fata cu tine, asa ar fi normal. poate reusesti sa ii faci sa inteleaga.

bafta :*

| fuzzer a răspuns:

Consulta un psiholog.Mult succes

| Geryking a răspuns:

Daca fugi de acasa nu te ajuta cu nimic nu exista nici un avantaj cand fugi de acasa incearca sa ii impaci pe ai tai nu stiu cum dar incearca.

| bogdan1004 explică (pentru Geryking):

Eu doresc sa devin paramedic/medic SMURD.Cu ajutorul parintilor sau nu.Eu am nevoie mai ales de liniste la varsta de 16 ani nu crezi?