| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa mai slabesc putin, ce exercitii si cate ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Uită-te aici, s-ar putea să-ți placă și chiar dă rezultate http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4
O zi cu zâmbet să ai!

| Lylia a răspuns:

Buna! Si eu am 13 ani si tocmai ieri m-am apucat sa fac niste exercitii. Ar fi util sa iti iei o carte, dar e putin cam scumpa. Eu am una de la Reader's Digest si a dat mama pe ea cam 100 lei noi. In cazul in care nu ai poti cauta pe Google sau pe YouTube. Eu fac exercitii cardiovasculare, dar tu daca te apuci sa nu faci greseala mea, adica sa incepi fara incalzire, cu cateva exercitii de scretching si totul va fi Ok (la un efort prea mare, poti risca sa faci febra musculara chiar daca ai facut incalzirea). Alte cateva lucrui care sunt utile in slabit sunt saritul coardei(cat poti tu, incearca aproximativ 50 de sarituri, dar daca poti mai mult fa), alergatul, fotbalul (daca iti place). Daca nu gasesti pe net genul de antrenament pe care ti l-am propus, da-mi un mesaj sau id tau de mess si iti voi scrie chiar eu cum se fac acele exercitii. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai,elimina din alimentatie toate mancarurile si bauturile nesanatoase.Vei slabi astfel fara efort.
Apoi mergi mai mult pe jos,cu bicicleta, fa inot sau plimba-ti animalutul, daca ai.

Senior Baloo.