| andina a întrebat:

Am aproape 16 ani si vreau sa ma angajez pe timpul verii.Va rog, puteti posta aici date( adrese de mail, nr de telefon etc) ale unor firme care angajeaza minori?(in special cele de distribuit fluturase). Sugestii de joburi am si eu, dar as dori ceva concret, in special de la cineva care a mai lucrat la firma respectiva. Sper sa ma ajute cineva cu date folositoare.

3 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Tu ca fata(tinand cont ca inca nu esti majora)poti lucra ca ospatarita, intr'un restaurant in care nu se cere experienta.In rest...nu prea ai cum sa te angajezi mai ales cu criza asta.Ar mai fi o idee si sa te duci sa te interesezi la un Mc...acolo stiu ca angajeaza pe timp de vara salariul de 600 ron+bonuri de masa.
Succes!

| Ralux a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, nu te angajeaza nimeni, iti spun eu. Poti sa te interesezi, sa dai pe www.e-jobs.ro sau www.myjob.ro dar chiar daca tot nu te angajeaza...cu chiu cu vai te angajeaza si la 18 ani pentru ca nu ai un CV bun si nu ai lucrat in domeniu.Deci termina clasa a12a, treci de majorat si apoi te poti angaja.Pana atunci bucura-te de adolescenta ca ai timp sa muncesti toata viata.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pot sa iti ofer 300 ron pe luna pentru ca doar sa imi ti companie la unele petreceri