| Rzv_Razvan_2001 a întrebat:

Am avut doua vise de curand: primul este: Visam ca eram in vis jucator la Steaua ce inseamna asta si mentionez ca am visat asta de doua ori, ce inseamna?
Si al doilea vis este: am vrut sa intru la liceu dar nu m-am pregatit destul si nu am intrat. Si in vis eram in liceu ca un elev normal. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freud nu este pentru oricine, OMFG.Il voi ajuta eu,sper sa nu te superi.
Probabil visul tau este o dorinta refulata, asadar, nu stim daca este un vis cu sens sau fara sens, inteligibil sau nu. Poate este un avertisment, o teama ca nu esti suficient de pregatit pentru vreun examen ce urmeaza sa il sustii.

3 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Visele sunt pentru oameni care cred in Horoscop si altele laughing. Nu e vorba de vis este vorba ca iti place Fotbalul chiar daca nu crezi tu.Si al 2 lea e ca ai ambitie sa dai mai departe dar pentru asta trebuie sa pui mana pe carte nene laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc, Razvan!

| OMFGConrad a răspuns:

Citeşte "INTERPRETAREA VISELOR" de Sigmund Freud. Nu e ceea ce crezi tu, e un studiu făcut pe vise proprii în care se dovedeşte că cele ma importante chestii ce s-au petrecut în starea de veghe de dinaintea visului apar în vis sub o formă sau alta. Sunt 3 categorii de vise, dar asta te las să descoperi singur. Îţi vei putea analiza şi "interpreta" singur visele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Freud nu este pentru oricine, OMFG.Il voi ajuta eu,sper sa nu te superi.
Probabil visul tau este o dorinta refulata, asadar, nu stim daca este un vis cu sens sau fara sens, inteligibil sau nu. Poate este un avertisment, o teama ca nu esti suficient de pregatit pentru vreun examen ce urmeaza sa il sustii.