| YumiSukinanda a întrebat:

Am doua prietene rele rele si erau celem ai buna azi mama cerat cu ele, pentru ca toata ziua sau crezut sefele mele si trebuia sa fac tot ce zic ele si trebuia sa ma inscriu la ceva la sport si le zicea in contin ali la viteza de nu nu mai tinem cu tine! si apoi mama inscris si nu-mi place deloc si spre venire la ora 1 am stat pana la ora 3 cu ele sa o ajutam pe una sa stringa castane pentru colectia ei si trebia sa stau si acum sunt pedepsita 6 saptamani fara joaca. proastele si spre venitrea sau suparat pe mine profitoarele ce sa fac? proastele alea tampite si rele ce mi-au facut relele acum ce sa fac? nu vreau sa ma impac dar trebuie sa fac ceva ce? funfa mare

Răspuns Câştigător
| KlaraWeiss a răspuns:

Toate fetele se cearta la un moment dat cu prietenele lor. Si eu am patit-o de cateva ori. Pur si simplu lasa-le in pace, ignora-le. Si "prieten" nu inseamna o persoana care iti impune sa faci ce vrea ea, ci o persoana care te sustine in tot ceea ce faci si pe parerea sincera a careia te poti baza oricand. Dar, oare, tu le esti o buna prietena? Un prieten nu crede despre prietenii sai ca sunt "prosti si tampiti". Ce sa faci? Stai frumos acasa 6 saptamani (cat te-a pedepsit mama ta) si inveti caci, scuza-ma, rar am vazut atatea greseli de scriere la un loc.

3 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului stai asa ca nu este a buna sa nu te apuci sa te paruiesti cu ele ca te vei face asemeni lor.Eu zic sa o apuci cu ele cu binisorul., poate au si ele toane poate gresesti si tu pe ici pe colo ca pe pamint om perfect nu este.Ce poti face uite fata mosului eu stiu din mosi stramosi "cel mai destept cedeaza" le lasi in pace si nu sari sa te paruiesti cu ele ca dai de necaz, Peste 2-3 zile de ignorat le vine lor mintea la cap.Cu rabdarea treci marea asa zice baba mea

| JESSARYA a răspuns:

"si erau celem ai buna azi mama cerat cu ele, "
omfg, mai fetita te implor citeste si tu ce ai scris.
Eu sunt fara cuvinte...

| YumiSukinanda explică (pentru JESSARYA):

Am citit si imi pare rau cam gresit si inseamna: si erau cele mai bune prietee dar m-am certat cu ele. gresesc eu mult dar nu-i asa greu sa-ti dai seama ce inseamna