| Sara2 a întrebat:

Am fost azi la padure si cand am ajuns acasa aveam umflat pe picior si un punct rosu ca de ac si pe dedesubt umflatura, cand ating ma doare, poate fi capusa? imi fac griji, tocmai luni ma pot duce la doctor, e grav? ce se intampla? poate fi capusa sau poate fi altceva? adica intreb cei care stiu cum e o capusa in piele senzatii cum arata fizic in prima faza etc va rog mersi

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce să mergi tocmai luni la doctor când te poți duce la camera de gardă a spitalului cel mai apropiat de tine?!
Poți face o alergie și dacă nu se intervine la timp faci șoc anafilactic și Doamne ferește unde se poate ajunge!
Sănătate și nu mai sta pe gânduri.
Pa, pa.

| gabriela a răspuns:

Nu e de glumit cu asa ceva, nici vorba sa stai pana luni! Cauta cea mai apropiata urgenta. Citeste pe google ce inseamna, ce ar putea insemna si intepatura de capusa. dar sa fie deja sub piele? Te rog din suflet, am avut de-a face cu asa ceva.nu lasa pana luni. Dimineata la prima ora la cea mai apropiata urgenta!