| LeiAdrian a întrebat:

Am incercat intr-o zi la un test la informatica sa copiez pentru ca nu eram sigur pe mine dar m-a prins si mi-a pus 1. Pe primul semestru am media 10. Cum pot acum sa-mi repar media?

Răspuns Câştigător
| VirusS97 a răspuns:

Incearca sa raspunzi in fieccare ora inceraca sa te asculte invata si fii cuminte arata-i ca stii info si roga profu sau profa sa tio modifice, de obicei tio modifica din 1 in 10 etc
Tehnica copiatului nu-i usoara nu risti nu castigi!

2 răspunsuri:
| LeiAdrian explică:

Profesoara mea e cam severa si nu cred ca o sa modifice nota.

| QuietAngel a răspuns:

Daca esti pe profilul mate-info, ai mai multe sanse sa-ti maresti media ( 10-11-12 note, asa se dau la info si la mate), dupa cum bine spui si tu, fiind severa nu-ti va modifica nota, cert este ca invatand, raspunzand la fiecare ora si fiind ascultatorwinking iti vei marii media in sensul in care vei muncii putinhee heeSi anume, spre exemplu: 1 + 80(8 de 10) ceea ce e foarte posibil iese o medie de 9 in cap si coada big grin + media de 10 de pe primul semestru va iesi o medie de 9, 50 ceea ce e ok.mai bine de atat nu se poate straight face Bineinteles, ti-am dat exemplul asta daca tu aspiri la o medie la fel de mare ca cea de pe primul semestruwinking Mai bine de atat nu se poate, media 9 nu o poti depasii.incearca si tu si calculeaza-ti media si cu un eventual 9 sau 8winking in afara de "multi de 10"winking Bafta la scoala! happy