| LeiAdrian a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si acum cateva saptamani am dat un test la informatica. Acasa invatasem cat de cat dar nu eram sigur pe mine si am incercat sa copiez. Nici nu apucasem foarte bine ca profesoara m-a prins, mi-a luat lucrarea si mi-a pus nota 1 direct in catalog. Dupa aceea am mai facut o incercare si am mai scris o data lucrarea si am dat-o si pe aceia dar profesoara ora urmatoare mi-a zis ca ce sa faca cu ea s-o puna la afisier s-o vada toata lumea? Si mai ales ca pe primul semestru am avut media 10 la informatica. Cum pot sa fac acum sa-mi repar media la informatica?

Răspuns Câştigător
| OrangeJuice a răspuns:

Roaga-te de ea. Daca ai avut 10 pe primul nu o sa iti strice media acum. Poarta-te frumos cu ea, raspunde la ora si cu putin noroc o sa puna un "0" langa 1.

2 răspunsuri:
| Izabita a răspuns:

Invata.daca iei numai 10 totul o sa fie ok

| IceCube a răspuns:

Pai din ce am cautat rezulta ca tu ai doar o ora de info pe saptamana(cred) si trebuie sa ai vreo 2 note.Ar trebui sa mai iei un 10 si iti iese media 6 adunat cu semestrul I, daca zici ca ai avut 10 iti iese media generala 8.
Sper ca m-ai inteles.