| curioasa210 a întrebat:

Am nevoie de idei de cadouri profesoare 8 Martie.
Varste profesoare (aprox.): 30-40-50-60.
Ieftine si sigure.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, profesoarele au salariul lor. Si ar fi nedrept fata de alte profesii.
Cel mai frumos cadou pe care il poti face unui profesor e sa inveti bine la materia lui, sa ii arati ca nu isi omoare creierii acolo degeaba si ca ceea ce face el conteaza si e important. Si o satisfactie de genul asta nu ti-o ofera niciun parfum, nicio esarfa, nici un ceas.
Ati putea in schimb sa organizati ceva frumos, sa le faceti o surpriza, sa aduceti prajituri. Ceva in genul asta ar fi de o suta de ori mai fain decat sa dai un obiect.

| curioasa210 explică (pentru anonim_4396):

Am acelasi concept ca si tine, dar mna... Toti dau cel putin un buchet de flori si majoritatea profesoarelor din scoala mea au chestia asta, sa nu te mai aprecieze asa mult daca nu ii dai ceva. efectiv de dau la o parte...Din acest motiv as vrea sa le ofer ceva. happy