| n1445 a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri frumoase (sa nu fie de gelozie, sau despre c***e). Va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Exista fiinte al caror destin este sa se intalneasca. oriunde ar fi. oriunde s-ar duce, intr-o buna zi se vor intalni

Şi poate nu ştii, dar cel mai frumos moment e atunci când tu zâmbeşti din toată inima ♥

Nu aştepta MINUNILE! Mai bine ajută la împlinirea lor!batting eyelashes

Persoana care reuşeşte să te facă să râzi atunci când ai lacrimi în ochi, e o persoană căruia nu ar trebui să îi dai drumul, niciodată! ♥

Cea mai buna metoda, ca visele sa devina realitate, este sa te trezesti ♥.
Cea mai frumoasă femeie nu are cel mai frumos corp, ci cea mai frumoasă inimă!

Nu-ţi pierde speranţa. O dată şi-o dată, visul tău se va împlini. Dar tot ce trebuie să faci, este să aştepţi

Niciodată să nu plângi după persoana care te rănește. Zâmbește doar și spune : "Îți mulțumesc că mi-ai dat șansa să găsesc pe cineva mai bun ca tine "

Orice floare până la urmă se ofileşte, orice cursă până la urmă se opreşte, iar orice dragoste la final dezamăgeşte.

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

Două dintre cele mai grele teste în viaţă : răbdarea să aştepţi pentru momentul potrivit şi curajul să accepţi că ai aşteptat degeaba.

Preţuieşte-i pe cei care nu pot trăi fără tine, nu alerga după cei care sunt fericiţi în lipsa ta.

Singura persoana care te poate face sa fii fericit e si singura cate te poate face sa fii trist.

O dragoste negată nu face altceva decât să devină mai puternică. ♥

Toţi greşesc, de asta şi creioanele au gumă de şters la capăt!

" A ierta " nu înseamnă " a uita "! happy

Cei ce nu îşi amintesc trecutul sunt condamnaţi să îl repete.

Acea persoană care să ne facă viaţa mai frumoasă, odată şi odată tot va veni.

Dacă știi să iubești iubește, dacă nu știi să iubești nu te juca cu o inimă!

Lumea spune ca am cel ceva;-* Eu le spun ca acel esti Tu!puppy dog eyes

Cand spui "te iubesc", ti se coase si cea mai adanca rana!

Viața e o luptă, trebuie să rămâi în viață. Nu privii în urmă, inamicul e în față; își zice viitor, destin sau soartă.

Cine te iubeşte se întoarce". GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!winking

Am confundat sentimente. Şi am iertat greşeli de neiertat.

Nu uita niciodată să zâmbeşti nu ştii niciodată cine se v-a îndrăgosti de zâmbetul tău! puppy dog eyes

Iubeste cu cap, pana peste cap!♥

O viaţă fără înfrângeri este o viaţă fără victorii. Cine nu ştie să piardă nu ştie nici să câştige!

Am nevoie de cineva care doreste sa ma accepte pentru ceea ce sunt si dupa ce fac o greseala sa vrea sa ma imbratiseze si sa-mi spune : "Data viitoare, gandeste-te bine, da? " ♥

Oamenii se despart pentru că văd problemele mai mari decât sunt, dar dacă ar vedea şi iubirea la fel de mare cum este, iubirea ar putea dura pentru totdeauna!

Fata care râde, vorbește mult și pare foarte fericită, este și fata care noaptea adoarme plângând.

Nu renunț la cuvinte, lucrurile sunt simple, când iubești o arăți, se vede, se simte!

Întâmplător, oricine poate iubi. Dar, nu oricine, poate cunoaşte iubirea adevărată!

În viață am învățat că fericirea se plătește, pierdută în amintiri, vezi cum totul se prăbușește!

Nu stiu' cum suna dar fericirea mea consta in a fii impreunapuppy dog eyes

Sunt putine momente de pus în ramă... Viaţa n-are mâini,, dar uite că-ţi dă câte-o palmă!

♥ Cu toții spunem multe minciuni, dar cea mai folosită este: " Sunt bine. "

Invinge durerea, razi cat se poate caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte.

Când cineva intră în viaţa ta, o parte din tine îţi spune :" Nu eşti nici pe departe pregatită! ", iar cealaltă jumătate îţi spune : " Convinge-l să fie al tău pentru totdeauna!

Stii, ieri credeam că totul se termină aici. Dar, nu. Uneori cazi, şi apoi te ridici! ♥

3 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Bună,caută si tu în ce categorie vrei..pentru statusuri :

http://statusbun.com/

http://www.statusuri.ro/statusuri-noi.html

| maddy673 a răspuns:

Eu le iau de pe :http://statusbun.com/ :D sunt super tari...
te pup
fundita te rrrrrrrooooooooooooooggggggg;)

| edaaa a răspuns:

Una compusa de mine :
Nu pentru acum,
Nici pentru cand-va,
Ci pentru atunci,
Cand ma vei uita!