| KKarl a întrebat:

Am stat desculț și pe stradă până la 13 ani. Nu m-am spălat niciodată în această perioadă. Când un om bun ne-a luat la el acasă să ne spele, și ne-a făcut baie, mi-a fost frică să mă ating de apă. Nu știam ce este. Acum, după 22 de ani, am hotărât să merg ceva timp în pădure în vacanță. Două luni din vacanța de vară am stat în pădure. Nu m-am spălat și am mers desculț. Aș dori să mai merg și la vară, întrucât mi-a plăcut. Menționez că eu nu port papuci, merg desculț și iarna și vara. Eu locuiesc în zona de nord a Carpaților. Vreau să știu dacă cineva de pe TPU.ro a mai făcut așa ceva.

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Eu umblu descult mereu dar numai in casa, nu afara. Afara mai mergeam descult cand eram foarte mic si era vara, dat nici atunci nu mergeam mereu descult, ca nu imi placea sa fiu murdar.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu nu am facut asa ceva pana acum. Am calatorit destul de mult singur in natura, dar eram incaltat. Ai un stil de viata cam riscant.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Eu numai merg desculta ca ma iau dureri de burta rau, mai ales iarna daca as merge desculta prin casa mi-ar ingheta picioarele, si mi sar incalzi greu

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Eu aş mai fi... Că nici de mine nu se lipi încălţămintea în 60 de ani! De purtat mai purtai, că "trebuia", dar altfel nu.
"În picioarele goale viaţa este o fericire", cum a spus Sebastian Kneipp!

| Fetitzacekurai a răspuns:

Si ce te lauzi ca esti un nespalat descult?