| floaredetrandafir a întrebat:

Am un Bichon Havanez de o luna jumate si nu stiu ce nume sa ii pun e baiat cine ma ajuta si pe mine dau fundita

Răspuns Câştigător
| i.love.me a răspuns:

Doli. sau zapp

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Grigore

| Bishop a răspuns:

@Adi printre exemplele tale de nume pentru caini se afla si nikul meu. Ce ai de spus in apararea ta?

| DeeAnna. a răspuns:

Doli[sau Dolly] o cheama si pe catelusa mea. Sti Doll=Papusa. Deci daca e baiat...

| Moneyandfame a răspuns:

Napoleon.

| manndarina a răspuns:

Lucky

| Abi_5708 a răspuns:

Nume de caini cu litera A

Azorel, Alma, Ada, Ariston, Amperium, Aaron, Abbot, Abel, Abercrombie, Abiner, Abraham, Ace, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Ambrose, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Animal, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Archie, Aristocrat, Aristotle, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus, Austin.

Nume de caini cu litera B, C si D

Bubico, Bobita, Bunny dog, Banner, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtail, Bogart, Bogie, Bojangles, Bond

Cicero, Casper, Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Captain, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca,
Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Dino, Denver, Dingo, Da Vinci, Dale, Dali, Dan, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, DrummerDude

Nume de caini cu litera E, F, G si H

Elliot, Enzo, Eddy, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Fiona, Fufa, Fang, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Grivei, Gianny, Gaspar, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goethe, Goliath, Golly, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gunner, Guru, Gus, Gussie, Guy

Hillary, Happy, Hasser, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Holmes, Homer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane, Hutch.

Nume de caini cu litera J, K, L, M si N

Jelly, Jupan, Jean, Jackie, Jack, Jackpot, Jackson, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jason, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin

Kelly, Konto, Kuky, Kaiser, Keanu, Kellog, Kennedy, Kentucky, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, King, Kipling

Lord, Luana, Lilly, Lastun, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Leap, Leo, Leprechaun, Levi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lord, Louis, Ludwig

Micky, Mario, Mimi, Mitzi, Macho, Macintosh, Mack, Mackenzie, Macmillan, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammoth, Marc, Marco, Mark, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Martian, Martin, Master, Matador, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nero, Nunu, Nana, Nerra, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel.

Nume de caini cu litera O, P, R, S, T si W

Onety, Ozzy, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Pantera, Pitty, Pynalti, Petty, Pal, Patrick, Patterson, Patton, Paul, Paulie, Pavolv, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Piers, Pilot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, President, Primo, Princess

Rex, Rasfug, Ranger, Ralph, Rambo, Randolph, Randy, Ranger, Rasta, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rider, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rolls, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Sally, Samurai, Santo, Santos, Sarge, Sassoon, Scar, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Sebastian, Senior, Sergeant, Seth, Seuss, Seymour, Shadow, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Sirius, Skipper, Skittles, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Solo, Solomon, Sorcerer, Speed, Spence, Spencer, Sphinx, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Tarzan, Teddy, Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theo, Theodore, Thief, Thing, Thomas, Thumper, Thunder, Tigger, Titan, Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Wanda, Willy, Walker, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler
DEPINDE DE CE PERSONALITATE AREwinking