| Lady70 a întrebat:

Am un harpagon de patron foarte obtuz si limitat, hapsan si cu un caracter infect. Fura de stinge dar in schimb ii este frica sa nu il fure altcineva si banuieste pe toata lumea, ii e frica chiar si de umbra lui... E atat de hapsan incat il apuca mezul noptii la firma, nu mai are nici familie din cauza asta.
Treburile mergeau oarecum pe linie, in sensul ca eu imi vedeam de treaba mea si nu era o problema. De curand insa si-a montat o camera performanta cu supraveghere si audio si video. Problema nu e camera in sine ci faptul ca nu are incredere si ma banuieste. Eu imi vad de treaba mea ca si pana acum, el insa atunci cand ajunge la firma incepe sa ma intepe spunandu-mi de cate ori m-am scarpinat, de cate ori am tusit si de cate ori m-am miscat...si asta in fiecare zi iar si iar si iar de a ajuns sa ma terorizeze psihic.
Va intreb prieteni, cum as putea sa-l pedepsesc, sa-i dau o lectie sau sa-l fac sa inceteze toate astea?
Cel mai rau dintre toate e faptul ca, din cauza caracterului sau infect ii face o placere deosebita sa ma intepe si sa ma terorizeze in orice secunda.
Stiu si recunosc, am folosit un limbaj nu tocmai academic, dar va rog sa ma credeti ca sunt cele mai frumoase cuvinte ce se pot folosi la adresa lui.
Asadar va cer ajutotul cu sfaturi. Cum pot evita camera sau cum pot face ceva sa-i dau o lectie sau sa scap? E cuplata la internet si ma vede in direct in fiece secunda.
Sfaturile gen "schimba-ti locul de munca" nu tin pentru ca din cauza unor clauze si a altor circumstante nu pot pleca deocamdata.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intoarce-o in alta parte, taie-i netul. Refuza pe fata supravegherea video.

| Celcestietot a răspuns:

Uite ce ar fi făcut Iisus : Luca 6:27-36

| TheGentleman a răspuns:

Este ilegal ce face el. ITM și poliție