| mnfjgjfgtmfgktrgfo a întrebat:

Am visat tunete si fulgere ce inseamna?

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ca te gandeai la tunete si fulgere.

| GoldenZenith a răspuns:

Prognoză meteo.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

E un fel de meteorolog visator

| oglindasultanului a răspuns:

Emotiile tale.

| SonicAndrei a răspuns:

Înseamnă că ai visat o furtună. Ori ți-e teamă de vremea rea, ori îți doreşti să trăieşti experiența de a fi în mojlocul fulgerelor, ori creierul şi-a amintit de furtunile ce au fost recent în țară.

| cyupaku a răspuns:

Nimic

| Staif a răspuns:

Ca era zgomot in vecini, iar tu ai crezut ca e furtuna si ai visat furtuna.

| Lzehxo a răspuns:

Interpretarea visului in care vezi furtuna cu fulgere si tunete face aluzie la viata ta din punct de vedere social, viata ta privita din spectru mai larg care implica si societatea. Poate sa simbolizeze raporturile sociale pe care le ai tu cu firme, cu organizatii, cu institutii sau grupuri de oameni.
In acest vis daca vezi ca se apropie de tine o furtuna atunci este un semn de mare primejdie, simbolizeaza niste confruntari majore in care poti sa fi implicat si tu. Se refera la schimbari dramatice, rasturnari masive de situatii conflictuale, mai este un semn de pagube si rani sufletesti pe termen mai lung. In unele interpretari se mai spune ca acest gen de vis anunta shimbari de sistem, miscari populare foarte ample care afecteaza o comunitate la fundamentul ei. Daca in vis doar privesti de la o anumita distanta aceasta desfasurare de forte a naturii inseamna ca nu te va implica in mod direct ci doar o sa fi martor la o anumita confruntare majora care implica multi oameni.
Daca insa in vis te vezi in mijlocul furtunii atunci in mod sigur poti sa te astepti la niste schimbari dramatice in viata ta. Nu este insa neaparat un semn de ghinion, nicidecum, mai degraba indica faptul ca ceva vechi si perimat, o stare de situatii are nevoie de o zdruncinatura puternica pentru a se reaseza intr-o ordine pozitiva, mai noua. Fulgerele si tunetele simbolizeaza starile de conflict si frecusurile la care o sa asisti sau la care o sa participi activ. Daca te vezi luminat de vreun fulger atunci cu siguranta te vei afla si tu in lumina reflectoarelor, iar daca auzi vreun tunet langa tine se poate chiar sa fi tinta unui scandal rasunator.

Daca ai la locul de munca o asemenea stare de tensiune generala poate sa insemne ca in curand vor avea loc shimbari de functii acolo, sedinte tensionate si conflicte intre sefi si angajati care s-ar putea sa te afecteze si pe tine intr-un mod deloc placut. Insa dupa ce toate se vor linisti exista posibilitatea de a te remarca intr-un mod surprinzator in fata companiei. Aceasta turnura insa nu exclude si posibilitatea ca intre timp sa suferi anumite pierderi financiare ori pagube morale. Toate fac parte din acest mare ciclu al schimbarii. Intr-adevar, o astfel de furtuna vazuta in vis nu exclude deloc ideea ca esti in pericol de a avea pierderi financiare, de a avea imaginea afectata ori de a cadea intr-o anumita stare deplorabila de stres si depresie morala.

Mai poate insemna razboi si alte conflicte puternice de ordin social in care te vei implica, mai poate simboliza si o perioada foarte fragila in care te straduiesti sa iti imbunatatesti un statut sau poate semnifica o situatie zbuciumata de a reclama niste drepturi si astfel poti sa te astepti la niste dispute directe si deschise cu anumite autoritati. Daca o sa visezi ca furtuna trece si totul se calmeaza in jurul tau atunci este un semn cat se poate de pozitiv, esti pe cale sa depasesti toate greutatile si situatiile complicate.

| cristinel375 a răspuns:

Ploua

| Anonymous07 a răspuns:

Atunci cand visezi un fulger inseamna ca vei avea parte de multe schimbari brutale in viata, ceva te vor lovi asemeni unui fulger. Daca fulgerul din vis este alb inseamna ca vei avea parte de neintelegeri mai ales cu persoanele apropiate iar daca visezi ca pe tine te fulgera inseamna ca vei avea parte de necazuri multe, toate ti se vor aduna exacta asa cum nu credeai si in plus trebuie sa ai mai multa grija de sanatate deoarece e posbil sa te imbolnavesti rav. Atunci cand visezi ca un fulger cade langa tine inseamna ca vei avea parte de un noroc indelungat, mai ales pentru ca te ocoleste ghinionul si daca visezi un fulger cu tunet inseamna ca primesti multe vesti despre o schimbare in bine, de la persoane care tin la tine.Cand visezi tunete si trasnate, deci fulgere de amploare in furtuna inseamna ca vei avea parte de o petrecere, de multa veselie, dar daca visezi un fulger in partea ta dreapta inseamna ca vei avea numai bine in viata. Un fulger la stanga inseamna ca vei avea parte de certuri in familie si atunci cand visezi mai multe fulgere inseamna ca e posibil sa ai parte de razboi, aceasta fiind interpretarea antica, insa in zilele noastre se poate vorbi mai degraba despre certuri, revolutii, rascoale, poate la locul de munca. Cand visezi ca multe fulgere strabat cerul inseamna ca vei avea parte de veselie si daca visezi ca te uiti la fulgere din casa inseamna ca vei avea parte de multe necazuri si de cearta.