| MrSpooky a întrebat:

Ar avea succesc un canal de gaming pe youtube?
As putea castiga bani din asa ceva?
Daca da ati putea explica cum?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Ca să câștigi bani din Youtube, trebuie să faci întâi un parteneriat cu ei, și apoi îți vor da ei detalii despre plată. Eu zic că ar avea succes, dacă dai lovitura cu un video, devine viral și poți scoate bani frumușei din asta. Am văzut un boboc de rață care alerga prin casă și înota într-un lighean cu apă și avea în jur de 500000 de vizualizări, poate chiar mai multe, deci, se poate cu orice. Uite aici un link care te învață cum să faci bani prin Youtube.
http://www.castiga-online.ro/cum-sa-faci-bani-cu-youtube/
Numai bine!

13 răspunsuri:
| MrSpooky explică:

Vreau sa fac un canal in care o sa postez "walkthrough-uri", daca desigur daca stii ce sunt alea...si stai linistit nu o sa fac video-uri cu minecraft si cu cel mai de rahat joc din istorie metin 2...

| prizeFTW a răspuns (pentru MrSpooky):

Hei,poate ar avea succes walkthrough-urile.Un sfat prietenesc: dacă vrei vizualizări never să nu postezi despre metin minecraft şi tf3.

| prizeFTW a răspuns:

De ce ai pus la hobbies şi pets? Anyway. Nu, nu prea ai şanse.Pentru a câştiga din youtube trebuie să faci clipuri care ajung virale. Apoi youtube te contactează şi primeşti 1 euro pentru fiecare 1.000 vizualizări. Dacă faci 1.000.000 vizualizări te alegi cu 1000 de euro.Alţii cu viralele fac zeci de milioane de euro, de unde crezi că toţi care au videobloguri şi chestii pe youtube au case aşa frumoase, mobilate, tot ce le trebuie? Gen DDH, el câştigă super mult din aşa ceva.Sau PSY, gândeşte-te, câştigă bani din concerte şi vizualizări.Păi el a luat pe puţin câteva milioane de euro din clipul gangnam stylehappy. Sper că te-am ajutat.

| MrSpooky explică (pentru prizeFTW):

Am pus pentru ca pentru mine intra in categoria hobby-uri...

| prizeFTW a răspuns (pentru MrSpooky):

Aaa da. Păi ţi-am răspuns.Adică sunt rare canalele de gaming cu succes.Mai bine fă parodii sau vlogging, emisiuni. Înţelegi tu.Succes.Apropo dacă vrei facem un parteneriat, am uploadat câteva videouri, la unul am făcut 220 vizionări în aproape 2 zile. Vrei? un parteneriat? Trimite-mi pm cu canalul tău de youtube.

| prizeFTW a răspuns:

Dacă tu te joci metin2 şi minecraft e clar... Oricum să ştii că gamerii adevăraţi joacă jocuri cu grafică full hd şi beton, nu metin2, minecraft şi alte rahaturi.

| MrSpooky explică (pentru prizeFTW):

Inca nu am facut un canal dar m-am gandit sa fac unul si din auzite am inteles ca poti face bani cu acele video-uri asa ca am decis sa ma interesez si daca e posibil sa incerc sa dau "lovitura"laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru prizeFTW):

Daca ai rasnita de calculator si te joci jocuri tari din perioada 1994-2002 nu poti fi gamer adevarat, ok. oricum nu ai inteles ce am vrut sa zic. laughing

| MrSpooky explică (pentru anonim_4396):

Procesor:Intel Core i3 3.3 GHz
Placa video:GeForge 2GB
Ram:6GB
HDD:500GB
eu zic ca nu e chiar rasnita...ma rog toate jocurile din prezent imi merg fara probleme

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba am înţeles. Ştii tu ce fac eu la calculator cumva de vorbeşti? Măsoară-ţi cuvintele.Am RAM 2TB placă video Full HD 3200 graphics.

| MrSpooky explică (pentru anonim_4396):

Tu te refereai la acei "copchii tampiti" care vorbesc aiurea pe toata durata filmuletului? Daca da am inteles perfect si daca ai stii ca intr-un walkthrough nu
vorbestihappy

| Ghost13 a răspuns:

Trebuie sa muncesti mult, cand faci parteneriat cu Machinima abia atunci poti spune ca faci cu adevarat bani din Youtube.