| andreiadrian12 a întrebat:

Are cineva o vrabiuta sau randunica femela? Am o fetita copila careia ii plac! Va platesc oricat pentru ea si colivia si transportul prin curier specializat in transportarea de pasari, dupa data de 15 mai 2024 am bani pensia.Va multumim pentru intelegere!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Am eu la blocul unde stau niste vrabiute care isi fac cuib chiar in zona geamurilor noastre, vi le-as da cu mare placere gratis daca le-as prinde cu o capcana cevawinking happy

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc pentru funda! happy

| andreiadrian12 explică (pentru Simpatic):

De una singura as avea nevoie femela pentru fetita copila.Ma puteti contacta cand faceti rost! Pe contul TPU.

| andreiadrian12 explică (pentru Simpatic):

Cu respect si placere!

| Simpatic a răspuns (pentru andreiadrian12):

Acum nu garantez ca o sa onorez cerere dv. happy
ele isi fac cuib pe o parte a blocului dar greu accesibil noua locatarilor

| andreiadrian12 explică (pentru Simpatic):

Nu-i nicio problema, nu-i nimic, cine poate cine are ma poate contacta pe contul TPU prin mesaj!

| Simpatic a răspuns (pentru andreiadrian12):

Nu va faceti mari sperante, eu fiind un user relativ vechi pe TPU stiu cum merge treaba aici happy

12 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Daca ii plac, sa le admire in natura. Nu sa le tina captive.

| andreiadrian12 explică (pentru Standt):

Nu am fi singurii care ar avea grija ar ingriji pasari, nu le-am face rau ci bine!

| andreiadrian12 explică (pentru Standt):

Le e mai bine in natura pe strazi? Nu credem! Nu au nici hrana si pot suferi tot felul soiul de accidente.In colivie in casa au hrana sunt ingrijiti protejati.

| andreiadrian12 explică (pentru Standt):

Pacat ca Protectia animalelor a pasarilor nu se ocupa de ei de toti! Trebuia ori tinuti in adaposturi ingrijiti ori dati in adoptie pentru ca noi oamenii suntem rai dar acele vietati sunt bune nevinovate pentru ca iubirea si hrana nu sunt pacate ci crima sinuciderea calaismul batjocura inscenarile sunt pacate. Oamenii sunt pe negativ nu sunt oameni si sunt rai! Dvs v-ar fi bine pe strazi? Nu cred! Va multumim pentru intelegere!

| Standt a răspuns (pentru andreiadrian12):

Toate pasarile se descurca foarte bine in natura. Sau vrei sa adapostesti miliarde de pasari?
Apropo, de ce nu mergi la puscarie sa aiba altii grija de tine? Ti-ar fi mai bine.

| andreiadrian12 explică (pentru Standt):

La puscarie se ocupa politistii care sunt calai rai psihopati de asta s-au facut politisti nu organizatii de protectie sociala sau animala pasareasca vietuitoare sau oameni buni ca mine ca noi familia mea.Macar daca fiecare dintre noi ar avea grija de o vietuitoare de un copil si nu ar mai face rau tuturor.Sunt povesti ca toate se descurca in natura, unele sunt bolnave accidentate altele iar altele nu sunt performare inteligente suficient ca sa se poata apara proteja.Ai citit multe basme basfuri!