| Patrick0Star a întrebat:

As vrea sa slabesc repede si usor. Ce credeti ca pot face?
Avand in vedere ca nu prea am cum fac foarte mult efort fizic din cauza programului meu?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Am tinut si eu o dieta acum ceva vreme si am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa). Este vorba despre dieta Dukan. Detalii poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba, peste in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, iaurt degresat, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciuri si grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 5-6 zile ( pentru 10 kg...pentru 20 kg o tii 8 zile, pentru 5 kg o tii 3-4 zile). Urmeaza apoi alte faze, mult mai usoare.
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.
Daca te decizi si mai ai nelamuriri, scrie-mi.

| Patrick0Star explică (pentru michelia):

Multumesc foarte mult, numai ca mai e o problema... mama face niste mancaruri efectiv geniale si de toate tipurile, soi e cam greu sa fac ce mi-ai zis. Numai ca o sa incerc. Merci din nou

| michelia a răspuns (pentru Patrick0Star):

Mama o sa te ajute daca tu iti doresti asa de mult.
Si mincind cit vrei tu si carnita multahappy, o sa gaseasca solutii pentru tine. Gratarul de pui si pulpele de pui la cuptor vor deveni mincarurile tale frecvente si o sa le faci tu pofta celor din casa, o sa vezihappy. Plus faptul ca slabesti 2-3 kg din prima saptamana iti da imbold( mai incolo slabesti mai lent). Succes!happy

8 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Poti slabi foarte usor si fara infometare si sport, pe mine uite ce m-a ajutat :
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-slabesti-rapid/

| Patrick0Star explică:

Nu sunt grasa, doar ca vreau sa fiu si mai slaba

| Wøodenpints a răspuns (pentru Patrick0Star):

Adică nu eşti mulţumită de cum arăţi.

| Patrick0Star explică (pentru Wøodenpints):

Ba da, dar stiu a pot ceva mai bun, oricu nu are rost sa ne certam, nuwinking
Oricum nu ma dadeam ranita, doar ca anul asta am banchetul de cls 8-a si vreau sa arat foarte binewinking

| Wøodenpints a răspuns (pentru Patrick0Star):

Tipic laughing)

| thedarklordvoldemort258 a răspuns:

Sa-ti spun un secret.Sti de ce multi oameni indiferent de ce regim ar tine nu slabesc? Ei bine multi nu cred dar eu garantez in ceea ce iti voi spune..In tot ceea ce iti propui sa faci inainte sa te apuci iti pui in gand ca de exemplu;"Vreau sa slabesc" dar imediat subconstientul care te cunoaste bine iti preia dorinta si spune stai asa de ce vrea sa slabeasca eu stiu ca ea se simte bine asa cum e si schimbarea nu o face in totalitate doar pentru ea ci o face pentru ca sa fie apreciata de ceilalti mai mult sau poate ca vrea sa faca o cucerire si nu indrazneste decat dupa cateva kilograme in minus"
Draga mea asta este ceva adevarat creierul comanda corpul si nici o schimbare nu pleaca daca nu este prelucrata cum trebuie in creier asa ca gandeste-te daca u te simti bine in pielea ta dar vrei sa schimbi ceva la tine pentru altcineva no sa reusesti dar daca vrei sa faci o schimbare din suflet si cu adevarat numai pentru tine abia atunci subconstientul si creierul iti va permite schimbarea si nu numai a corpului ci si a starii in care vrei sa te aflii. Sper ca ti-am fost de ajutor si sa vezi adevarul din spatele oricarei umbre.Sanatate.