Abh
| Abh a întrebat:

Ati patit careva, in urma neplatii abonamentului la telefonie mobila, sa fiti chemati la tribunal?

5 răspunsuri:
| anonimmmmm a răspuns:

Nuuuu, am avut 2 numere la abonament, si le-am aruncat si mi-a venit scrisoare ca ma cheama la judecata, dar a trecut un an si nimic nu s-a intimplat.

| alex2009 a răspuns:

Salut am si eu un prieten si el a avut o factura la Oringi de 600 lei si dupa un an are 1000 de lei de plata a primit zeci de somatii, telefoane si amenintari de judecata inca nu s-a intamplat nimic dar marea problema este ca nu mai poate sa se aboneze pe numele sau la nici o firma de telefonie mobila pana nu plateste datoria pentru ca este bagat in baza de date a rau platnicilor are abonamentul la Vodafone pe numele iubitei. Astazi ma uitam la stiri pe Pro tv despre facturile de telefonie mobila nici eu nu credeam ca poti patii ceva daca nu platesti o factura la telefon dar mi-am schimbat parerea dupa ce am vazut stirea asta dupa ce vezi aceasta stire cred ca o sa te duci sa platesti factura uite aici http://stirileprotv.ro/ da click pe la un pas sa ramana fara casa din cauza unei facturi neplatite la mobil

| dany4 a răspuns:

A patit un prieten, avea 1 milion si ceva de platit, iar dupa un an i-a venit 10 milioane, a intrebat si avocat ce sa faca si da, o sa ai probleme cu tribunalul

| AsU_2581 a răspuns:

Eu am avut abonament la cosmote si de un an nu l-am mai platit si acum mi-a venit ca am 1000 de roni...acum astept sa vad ce o sa mai imi trimitawinking

| bosculopulos a răspuns:

NUUUU...nu e bine daca ti s-a intamplat asa.Am un vecin mai dus cu capu' si sarac si a avut abonament la Vodafone, iar intr-o luna i-a venit abonamentul 16 mil lei vechi.si nu l-a platit. Astia i l-au suspendat, iar acum la aproape un an de la incident cu tot cu majorari suma a ajuns la 80 mil lei vechi.Si tot nu il plateste.Nici vorba de tribunal.