| cristi10grei a întrebat:

Atunci cind simti ca sufletul iti plinge, cind simti acel nod in git care nu te lasa sa respiri, cind golul din stomac pare a fi o piatra care te apasa si te tine de parca vrea sa-ti scoata ultima rasuflare, cind toate gindurile duc spre ea, oricit nu te-ai zbate, nu ti-ai explica singur ca nu mai este posibil, nu exista cale de intoarcere...Ce faci cu dorul? De-ar fi macar sa intri intr-o farmacie sa-ti iai ceva anti-dor si sa uiti, dar nu poti, nu sunt inventate asa pastile.
Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta... daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul! raspus pentru personele care se singuri singure!

Răspuns Câştigător
| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Îți cauți o ocupație, faci ceva ce îți place, nu va fi ușor să uiți acea persoană dar cu timpul...îți va trece

| cristi10grei explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Stiu asta am si specificat happy! si pot spune ca as putea ajuta multa lume cu invaratile mele

| Mara14 a răspuns (pentru cristi10grei):

I-auzi/ Cu ce ai putea tu sa ajuti multa lume?

4 răspunsuri:
| Mara14 a răspuns:

Ce ai patit Cristi? Spre cine te duce gandul? Vreo fosta iubita? Cale de intoarcere exista mereu daca iubesti aceea persoana.

| cristi10grei explică (pentru Mara14):

A fost o zicala de amea si poate asa ajut lumea, sa treca peste