| TheAlphaFemale a întrebat:

Aveti idee cu ce se poate curata prenandezul de pe incaltamintea din piele intoarsa?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

O idee ar fi nitrodiluantul, dar poate afecta încălţămintea.

Se lucrează OBLIGATORIU în aer liber, nu în casă. Se pune o cantitate mică într-un recipient de metal, un canciog şi cu o pensulă se întinde nitrodiluantul pe zona ce necesită curăţată. Se lasă 30 de secunde şi se repeta operaţiunea. Apoi se şterge cu o cârpă mai abrazivă, sau un prosop. Nitrodiluantul pur şi simplu macină prenadezul, doar că trebuie să ai răbdare.

Încearcă mai întâi pe o porţiune mică, să vezi ce efect are.

Repet ceea ce am scris la început: soluţia de mai sus nu garantează că pielea întoarsă va rămâne intactă, oricum poţi încerca, ce mai ai de pierdut?

Mult succes!

1 răspuns: