| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Aveti mult prea multe conceptii care va obstructioneaza calea catre dragoste?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Depinde la ce fel de dragoste te referi. Dragostea este de mai multe feluri. Dragoste de Dumnezeu(jertfitoare), dragoste de parinti, dragoste de sot-sotie, dragoste de prieteni. Daca ai o prietena, un prieten,(de acelasi sex)cum poti sa spui ca o iubesti, doar facand sex cu ea? Exista prietenii bazate pe afinitati, pe interese comune, pe principii comune.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru EmaS):

Eu cred ca de fapt tu ai inteles intrebarea, dar intri in fundament fara nici un scop, irosind resursele site-ului.

| EmaS a răspuns:

Dar chiar nu stiu la ce fel de dragoste te referi.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru EmaS):

Crezi ca este o intrebare capcana? O intrebare filosofica? Nu.
Este doar o intrebare simpla.
Daca chiar vrei explicatii...Este vorba despre dragostea fata de sexul opus, dragostea pasionala.a avea o slabiciune impotriva dragostei.

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ei bine sunt persoane care se indragostesc o data pentru totdeauna. Pana la moarte. Nu exista obstacole in calea dragostei adevarate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Data viitoare sa detaliezi mai mult intrebarea, nu citim gandurile...

| dragos9234 a răspuns:

Nu,dar din pacate am multe alte lucruri care din pacate nu ma lasa sa ma indragostesc.

| Delicacy a răspuns:

Sincer,da...chiar am.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Singura conceptie este ca trebuie sa te intelegi si sa fii sincer tongue