| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani 1, 67 si 50kg.imi doresc foarte mult sa slabesc.am incercat sa nu mai mananc paine si sa nu mai mananc dupa 18, dulciuri nu prea mananc in general. tin aceasta cura de vreo 4 luni si nu vad nici o diferenta. voi ce diete imi sugerati? am auzit ca daca slabesti te mai si inalti, si eu imi doresc si sa ma inalt. sport nu prea imi place sa fac, fac numai la ora de sport atat

1 răspuns:
| anonimQa a răspuns:

Buna,nu vreau sa te supar insa 50 kg pentru 16 ani e ceva super pentru o domnisoara, eu spre exemplu am 54 si la 15 ani vreiam si eu sa slabesc si mult m-a ajutat dansurile, mancarea usoara si regulata(insa nu reduce proteinele caci vei simti mereu necisitatea de a manca, mananca cat mai multe legume insa fructe mai putin deoarece contin glucoza si te-as sfatui sa faci press`a de 8 minute permanent) singura am probat totul si m-a ajutat mult, sper sa-ti fie de foloshappy