| anonimyus a întrebat:

Am o problema, cum as putea seterge o medie din carnetul de note? fara sa se observe, si sa scriu eu altahappy. Vreau ca sa le arat la parinti medile ca sa nu vina ei la scoala, si am o medie de 4crying. va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Stergerea mediei este o solutie temporara.Pana la urma parintii tot vor afla.Mai bine infrunta barbateste situatia si ai grija s-o indrepti in urmatorul semestru.Altminteri,vacanta ta va fi ratata. P. S. Un gest ca cel la care te gandesti, n-ar fi demn de un Alexandru! Fii la inaltimea numelui pe care il porti si infrunta adevarul!

6 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Sti bine ca parintii tot vor afla pana la urma, sa ascunzi adevarul este mai rau decat sa le spui.

| Ana a răspuns:

La viata mea am modificat multe note big grin incearca sa faci din 4 un 5, vezi daca iti iese happy

| OanaG a răspuns:

Ai destul timp...sa-ti repari media cu ajutorul semestrului 2happy

Pana la urma tot vor afla, ce poate sa-ti facastraight face. de parca eu n-au luat 4 cand aveau varsta ta!

| anonimyus explică:

Am ramas la managementtongue mi-e frica sa ma duccrying

| BeHappy_7009 a răspuns:

Deci ai ramas corigent. Nu ai primit de la diriginte nici o foaie care trebuie semnata de parinte?! Ai ramas la romana, nu-i asa?
Cel mai bine este sa spui adevarul pentru ca intr-un final parintele tot o sa ajunga la scoala, la o sedinta sau orice altceva si va afla. Risti sa ai media scazuta la purtare daca se afla ca ai modificat ceva. Acum, daca nu ti-e frica poti sa incerci cu o lama f. ascutita, si sa faci din patru, noua sau opt. Succes.
P. S.- Sa-mi zici cum rezolvasi problema, ca-s tare curioasa.

Giulia

| BeHappy_7009 a răspuns:

Deci ce facusi?