| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu niste statusuri despre dragoste. Am avut o relatie cam de o luna si ceva cu un baiat, in timp ce era cu mine mai era cu o fata, m-a mintit si am tinut foarte mult la el, i acum vrea din nou sa fim impreuna, spune ca s-a despartit de ea, ca tine la mine, nu stiu ce sa mai cred. As vrea o melodie, niste statusuri, orice imi este de ajutor! Va multumesc, cel mai bun raspuns va primi

2 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

1.Stiu ca nu am fost prima fata caruia i-ai spus ca o iubesti. Stiu ca nu am fost prima fata pe care ai prezentat-o parintilor tai. Stiu ca nu am fost prima careia i-ai spus "draga mea". dar Stiu ca sunt singura care conteaza!
2.M-ai făcut să devin eu, ceea ce n-au reuşit mulţi
3. Iubirea nu e roz... e ce culoare vrei tu
4.Atunci cand Soarele se va stinge si Marea va seca... Doar atunci sa fii sigur ca iubirea mea pentru tine nu va mai exista!
5.As da orice sa ma lasi un minut sa-ti vorbesc, sa-ti spun ca dupa atata timp eu tot pe tine te iubesc

| dydy13 a răspuns:

Uite :
1. Doar un baiat din 10 se indragosteste de sufletul unei fete si nu de corpul ei
2. Mă faci să cred că-n doi e mult mai greu să pierzi
3. Dragostea adevărată este o limbă pe care surzii o pot auzi şi orbii o pot vedea
4. Cauta acea persoana care sa te faca sa zambesti. e suficient un zambet ca sa se faca lumina intr-o zi intunecata
5. Si daca il vezi, te pierzi si te gandesti cat de mult ai vrea sa ii vorbesti
6. O să iubesc din nou. chiar dacă inima mi-e frântă. o să iubesc din nou. mai puternic ca înainte.
7. Adevărata dragoste este cea care a rămas - atunci când nimeni nu credea în ea
8. Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt

Filme :
- 3 metros sobre el cielo
- A Walk to Remember
- If only
- One Day
- The Notebook
- Never let me go
- Now Is Good
- Love Story
- Twiligh
Sper ca te-am ajutat big grin :*