| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu niste statusuri despre dragoste. Am avut o relatie cam de o luna si ceva cu un baiat, in timp ce era cu mine mai era cu o fata, m-a mintit si am tinut foarte mult la el, i acum vrea din nou sa fim impreuna, spune ca s-a despartit de ea, ca tine la mine, nu stiu ce sa mai cred. As vrea o melodie, niste statusuri, orice imi este de ajutor! Va multumesc, cl mai bun raspuns va primi fundita!

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Cat de rau imi pare dar stiu ca e tarziu.
Si cat de rau ma doare si am sufletul pustiu.
E amuzant cu o fata fuge de baiatul ce incearca sa o faca fericita.
Si e trist fiindca lupta pentru cel care o face sa planga.
Acel moment cand toti prietenii tai au pe cineva,
Dar tu pe nimeni.
Sau poate ca asa este dragostea, sa vrei mereu ce nu poti avea.
Mereu mi-am dorit sa nu se ajunga aici.
Vroiam cand ma trezesc sa simt cum ma atingi.
Te rog, nu ma lovi.Tu ai famili si prieteni care te iubesc.
Eu te am doar pe tine.
Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...devine transparenta.
Cum nu judeci o carte dupa coperta asa nu judeca un om dupa chip.
Si amintirile se duc, dar in acele amintiri 10% raman pentru totdeauna.
E greu cand te gandesti la toti, dar la tine nimeni.
Indiferent de cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri il loc pentru durerea ta.
Sa nu bati niciodata la usile care ti s-au inchis.
Acolo locuiesc oamenii ce nu te suporta.
In viata nu conteaza cat de tare poti sa lovesti, conteaza cat de tare poti sa fii lovit si sa continui sa mergi inainte!
Si...de cele mai multe ori, ne dezamagesc persoanele la care ne asteptam mai putin!
Din totul pe care ți l-am dat, ți-au mai rămas doar niște amintiri, șoapte și poate vreo două-trei clipe frumoase. Cu atât ai rămas. Tu nu mai ai pe nimeni. Ești al tuturor și, totuși, ești al nimănui.
Trebuia s-o apreciezi când ai avut-o, nu după ce a plecat.
Si daca viata te doboara ridicate si spune-i : sunt prea tare.
Nu am dat greș. Pur și simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu funcționează.
Sentimentul de a fi iubit foarte mult de cineva iti da putere... sa iubesti foarte mult pe cineva iti da curaj.
Orgoliul distruge tot ceea ce iubirea construieste.
Să spui ''Îmi pare rău'' după ce ai distrus o inimă e ca și cum ai spune ''Lipește-te'' unei sticle sparte.
Ce am invatat de la Scooby - Doo, e ca toti monstrii sunt oameni!
mult succes

| IuliSty a răspuns:

Https://www.facebook.com/pages/Te-iubesc/156976971084204
Aici gasesti tot felul de statusuri! :*

| assasins a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=mzffxD2tsfU o melodie foarte fromoasa