| Ralu2013bv a întrebat:

Hey! va rog frumos, ajutati-ma si pe mine. am fost impreuna cu un baiat o luna si vreo cateva zile si ne-am despartit pe data de 11 luna aceasta. el este mai mic decat mine cu 2 ani. ne-am despartit pe motivul ca eu nu sunt destul de afectuoasa cu el, probabil o fi avand asteptari mai mari de la mine.a zis ca aparuse monotonia si ca mi-ar fi dat timp sa ma schimb. acum as face orice doar sa-l am langa mine. ce puteam face intr-o luna de zile? cum sa fiu afectuoasa? tinanad cont ca eu nu am avut nicio relatie inainte, cum as putea sa-i arat ca tin la el? ce gesturi se fac incat sa fi fost mai apropiata de el? el zice ca a tinut la mine dar nu cred ca-l mai pot intoarce din drum desi eu mi-as dori din tot sufletul. chiar daca a trecut numai o luna si ceva de relatie, pot spune cu mana pe inima ca am ajuns sa tin enorm la elsi ca m-am atasat de el si de prezenta lui in fiecare zi. ma emotioneaza chiar si o strangere de mana din partea lui. pentru mine totul era nou. cum as putea sa-l intorc inapoi? ce as putea sa fac? tin mult la el. noi ne cunoastep de vreo 5 ani doar ca nu prea stateam impreuna. mi-a zis ca daca vreodata am nevoie de ajutorul lui, o sa fie langa mine. cum sa-l am inapoi? si spuneti-mi va rog cum as putea fi mai altfel, mai afectuoasa cu un baiat? cum imi pot arata sentimentele? cum trebuia sa fiu altfel? precizez ca am 19 ani si el 17 va multumesc! funda

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca,, monotonia,, asta e doar un pretext ca, sa se desparta de tine si nu cred ca il poti face sa se intoarca la tine

| justfreelove a răspuns:

Te complici prea mult. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi mai departe. Daca exista ceva ce face pe baietii sa iubeasca o fata ..cu siguranta aceasta este indiferenta. Daca suferi. e clar ca il iubesti si o sa te tina de proasta (mai exact o sa spuna ca esti moarta dupa el si face ce vrea cu tine), iar daca esti indiferenta si te combini cu altu, o sa se gandeasca ca a facut o greseala ca s-a despartit de tine, ca mai mult ca sigur tu esti dragostea vietii lui, etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, sigur nici el nu stie ce vrea de la tine, dacă intradevăr il vrei inapoi vorbeste cu el si roagă l să i ti spună cum vrea să te porti cu el, adică el ce asteptări are de la tine. Tu ai 19 ani si el 17, nici nu sinte ti asa de mari. Voi doi ati făcut sex?

| Ralu2013bv explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu am facut... el stie ca eu sunt altfel, nu am avut relatii sexuale cu nimeni, dar mereu zicea ca el vrea o relatie serioasa, dar nu stiu cum as putea sa ma port cu el. de fapt nu cred ca-l mai pot intoarce din drum

| Hαppiηеss a răspuns:

Monotonia nu apare dupa o luna de relatie sa fim seriosi, apare dupa un timp mai indelungat cand partenerii deja se cunosc si atunci cand apare normal ar fi sa faci tot posibilul sa o depasesti nu sa pui punct, dupa o luna dragostea ar trebui sa fie cea mai frumoasa dar na mai sunt si exceptii.
Sunt oamenii care desii iubesc din tot sufletul nu stiu sa arate sau cum sa se comporte, poate ca asa esti si tu si cine alege sa fie langa tine trebuie sa te inteleaga si sa te accepte asa.
Cat despre diferenta de varsta tu fiind fata si fiind si mai mare ai altfel de gandire, baietii de obicei sunt mai imaturi ca fetele...voi nu prea sunteti pe aceeasi lungime de unda.
Stiu ca e greu dar incearca sa treci peste, incearca sa iti gasesti pe cineva putin mai mare ca tine macar sa ganditi amundoi in aceeasi directie care sa te inteleaga sa aiba putina rabdare cu tine, nu asa la primul hop sa te lase. Fi putin mai pretentioasa ca sa spun asa, nu te multumii cu orice!
Mult noroc!

| Geniuss a răspuns:

Baiatu s-a plictisit efectiv de tine cine stie poate o sa se intoarca la tine dar nu va mai fi ca inainte si stai chill daca erai mai afectuasa cu el spune ca esti obsedata dupa asta happy baiatu a urmarit ceva a vazut ca nu ii iese ceea ce isi dorea a scapat de tine cu prima ocazie asa ca incearca sa il uiti eventual daca te va cauta el pe tine inseamna ca chiar a tinut la tine daca nu te cauta doar a vrut sa ti-o puna o data tongue

| viatanuerozcumpare a răspuns:

Clar ..gandeste-te ca are doar 17 ani, este inca un copil el peste 2, 3 ani vede altfel lucrurile ...lasa sa vina totul de la sine..asteapta..daca te iubeste isi va da singur seama si o sa mai incerce sa te caute. in mod general baietii cauta mereu ceva nou..si cand ajung la maturitate se gandesc ca, candva au avut totul si le va parea rau. :*