| andreiuuutza a întrebat:

Cum imi pot ascunde pe facebook adresa de e-mail de la informatii?

Răspuns Câştigător
| Lylia a răspuns:

E simplu: sus, in dreapta, exista patru optiunii: "Acasa", "Profil", "Cauta prieteni" si "Contul meu:. Ei bine tu dai click pe "Contul meu" si de aici pe "Setarile de confidentialitate". Vei vedea un tabel in cu cine iti poate vizualiza si ce. In cadrul tabelului, jos vei gasi scris cu albastru personalizarea setarilor. Iti vor aparea o serie de informatii, iar tu trebuie sa alegi cine iti poate vedea acea informatie ( Toata lumea, Prietenii prietenilor, Doar prietenii si personalizeaza). Tu te uiti mai jos si vei vedea spre sfarsit o sectiune numita: "Date de contact", unde observi trei informatii: Adresa, Pseudonim IM, si email-ul tau. Tu vei da pe casuta din dreapta corespunzatoare randului si dai click pe acea casuta, iar de acolo accesezi "Personalizeaza". Iti apare: "Vizibil pentru" si ascunde de la". Noi avem treaba doar cu "Vizibil pentru". In drept cu "acesti oameni" ete o alta "casuta". Dai click pe ea si alegi "Doar eu", apoi o salvezi (pe salveaza setarea) si ai terminat. Asta a fost tot. Sper ca te-am ajutat si daca nu ai inteles ceva imi poti da mesaj!