| Stefi200000 a întrebat:

Buna dragilor,
Am 20 de ani și din motive personale nu am putut termina liceulm însă acum mi-as dori sa fac asta doar ca ma ajuta foarte mult sfaturile dumneavoastră, îmi doresc un fel de liceu sa se pună 4 ani intr-un an chiar și privat sau nu știu o metoda rapida dacă știti. Va multumesc.
Cei care vor sa comenteze sa dea cu hate mai bine sa nu răspundă.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceul il poti face la seral, dar sunt clasele 9-13 (adica 5 ani de liceu, fiindca sunt numai cursuri de seara, cate 4 ore/seara).

Nu se pot face 4 ani intr-un singur an, ca nu esti tu atat de super-inteligent, incat sa poti sa asimilezi materia celor 4 ani, intr-un singur an.
Dar cu rabdare si mers zilnic la scoala, poti termina liceul si dupa terminarea lui, poti sustine bAC-ul.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista posibilitatea asta.
Daca vrei sa faci liceul, faci la seral 5 ani.
O alta modalitate nu exista.

| ziustin a răspuns:

Etapele nu se sar. Nu exista asa ceva. Dar la un liceu privat (nu vorbesc de cele de top) cred ca se poate trece mai usor sau cu mai multe absente. Dar la bac se vede daca cunosti materia sau nu.
Succes