| majda a întrebat:

Buna fetelor vreau sa va intreb daca la 11 saptamani de sarcina se mai poate face un avort sunt la a5 sarcina tin sa va anunt ca mai am 4 fete si eu cred ca imi este de ajuns multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Da dar grabeste te pentru ca sarcina evolueaza /sunt de acord cu tine ca este suficient. e bine sa faci avort cu aspiratorul pentru ca e mai putin dureros si nici nu te mai curata ca pe cartofi.am si eu o intrebare pentru tine dar sa nu tew superi.CUM te descurci cu 4 copii? cit sunt de mari? ai dorit tu atitea? de ce nu ai pus sterilet sau sa folosesti anticonceptionale. sincer ma uimesti cu 4 ca eu cu 2 sunt mari si tot trag barca in materie de bani mie f greu... felicitari daca poti ok

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Daca nu ma insel eu poti avorta pana la 4 luni. totusi ai asteptat cam mult pana ai luat decizia. trebuie doar sa te interesezi la un ginecolog daca iti face avortul sau nu, eu cred ca da.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Da s-ar putea face un avort cu toate ca eu nu as putea face asa ceva niciodata... daca intr-adevar esti mama ar trebui sa stii toate aceste detalii (despre avorturi)...si mai ales ar trebui sa iti dai seama k avortu este crima asupra propiului prunc... daca nu-ti mai doresti alt copil pune-ti sterilet sau leaga trompele... dar nu iti ucide propiul copil...gandeste-te la asta...esti mama deja!

multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne! Nu-mi zi ca ai avortat? Daca iti este de ajuns 4 fete abtine-te si nu mai fa sex.cum dracu sa-ti omori copilu.lasa-l pe asta sa traiasca si omoarati una din fete care a vazut lumina zilei? ce zici de asta? si ala din burtica e tot un copil cum sunt si fetele pe cxare le ai deja. Daca Bunul Dumnezeu ti la oferit nu crezi ca ti la oferit cu un scop? Daca l-ai omorat esti o criminala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face la avicena in iasi!