| RфZaημtzα a întrebat:

Buna[fundita]. Am de redactat un jurnal de lectura despre textele citite de mine privind tema scoala.Am 15 ani.Sunt in clasa a9a. Ce trebuie sa fac? Ce texte? Cum incep jurnalul de lectura.Ajutot.Va rog mult de tot ajutati-ma.crying. Multumesc din suflet!love struck

Răspuns Câştigător
| Nimeni1996 a răspuns:

1. date despre autor(date, loc de nastere etc)
2. date despre opera(aparitie, unde etc)
3.rezumat
4.despre personaje
5. opinie personala(de ex:ce personaj ti-a placut, ce fragment ti-a placut, ce parere ai tu despre intreaga opera etc.)
6. poti realiza si un mic desen pe jurnal7. specifici tipul textului:literar, nonliterar, gen
http://clipa.in.md/img/2007,4/29.pdf poate te ajuta:X:X