| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ieri am mers cu RATB si nu am apucat sa compostez biletul. Au venit controlorii si si-au dat seama ca acel bilet a fost cu un ratb diferit si a fost compostat o ora in urma. Politistii nu si-au dat seama si nu stiau de ce m-au dat jos controlorii si mi-au dat doar avertizare. In caz ca isi dau seama, cam in cat timp vine amenda prin posta? Stau la 50km distanta de orasul unde am fost oprita

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu o sa iti vina nicio amenta zau asa. Doar ai primit avertismentul, gata. Asta a fost tot big grin

| NoOne18 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu asa sper, ca au stat o ora cu autobuzul oprit pe dreapta si a fost o baba tare nesuferita ca si controloare la bilete

| NoOne18 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Plus ca mi au luat datele de la buletin

| DoarBogdan a răspuns (pentru NoOne18):

Amenda venea... daca era. Ca aveau de ales intre sa te lase sa pleci, sa iti dea avertisment sau sa iti dea amenda. Nu se poate si una si alta. Deci totul este ok.

Da... sa fii cu ochii in patru dupa controlori, eu stau ca pe ace cand nu am biletul la mine (dar shhh). Ma fac asa subtil ca sunt sigur pe mine big grin

| NoOne18 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Multumesc ❤