| LolitaLo a întrebat:

Imi ajung 200Mb pentru internet pe mobil daca am un iPhone 4s? As vrea sa-i folosesc mai mult pentru descarcat jocuri de pe appstore, cam 1-2 pe luna, sa mai intru pe facebook, sau google, sau mess. Mersi!

3 răspunsuri:
| Rebelicious a răspuns:

Buna!
Nu conteaza de telefon, ci de aplicatie daca consumi internet sau nu. De exemplu, o cautare pe google ia foarte putin, in timp ce Facebook-ul ia aprox. 60Mb in 10 min.
Despre AppStore, acesta ia si mai mult. Mie 200Mb mi se par cam putini pentru ce vrei tu sa faci. 300Mb sunt destul de buni pentru tine.
Sper ca te-am ajutat! big grin

| LolitaLo explică (pentru Rebelicious):

Chiar daca descarc si eu un joc acolo imi trebuie 300 MB? sad

| Rebelicious a răspuns (pentru LolitaLo):

Deci, nu iti ia foarte mult din internet descacatul aplicatiei, cat cautatul acesteia. Dar daca vrei 200 MB pentru cateva jocuri si putine retele sociale, iti ajunge 200 Mb 2-3 sapt, daca te bagi mai putin.
Daca vrei sa stai cu orele, mai adauga.
Sper ca te-am ajutat, din nou! big grin